На Сонці тривають процеси, які провокують потужні магнітні бурі, що заздалегідь не прогнозуються. Таку ситуацію можна спостерігати щонайменше протягом січня. Зараз астросиноптики попереджають про велику сонячну пляму за зірці, якою вона «повернулась» до Землі.
Пляма 3961 на Сонці є однією з найбільших сонячних плям 25-го сонячного циклу. Вона зростала протягом кількох днів і має магнітне поле «бета-гамма-дельта». Експерти попереджають, що сонячна пляма може стати причиною сильного геомагнітного вибуху, який, ймовірно, направиться до Землі.
Поки що відомо про потужну магнітну бурю червоного рівня з К-індексом 6, яку очікують 22 січня. Найбільший вплив, за попередніми прогнозами, вона матиме з 12:00 до 18:00.
Нагадаємо, прогнози космічної погоди актуалізують кожні три години.
Чому виникають магнітні бурі
Вибухи та сплески на Сонці провокують викиди сонячної енергії у простір, а це викликає підвищену геомагнітну обстановку. Сонячна енергія, що складається з протонів та електронів швидко розсіюється у різних напрямах, зокрема й у сторону Землі.
Заряджені частинки здатні швидко переміщатися у просторі й коли вони досягають магнітосфери Землі, вони провокують активність, яку й називають сонячними або магнітними бурями.
Бурі розрізняють по їх виникненню та потужності. Усі бурі нижче К-індексу 4 – це слабкі та помірні бурі, які здатні відчути тільки люди, більш чутливі до геомагнітних коливань та зміни погоди.
Усі бурі сильніші за К-індекс 4 – це потужні бурі, які здатні не тільки викликати погіршення самопочуття людини, а й вплинути на роботу радіозв’язку, роботу супутників, GPRS. А ще потужні бурі можуть спричинити полярне сяйво.