Автор Олеся Рудницька 09:45 Війна, Новини

На Вінниччині з керівниками громад обговорили напрямки реалізації ветеранської політики

У Вінницькій ОВА 7 березня зібрали представників громад області, аби наголосити про посилення роботи з ветеранами. У деяких громадах є чудові приклади налагодженої роботи, іншим слід вчитися.  

Коли ветерани мають страх, що після повернення в громаду, вони будуть нікому не потрібні, це перше, що ми маємо виправити зараз у нашій роботі. Адже цей страх з’явився не від позитивного досвіду. А сформувався він на основі кожної із зачинених дверей, ненаданої колись послуги, відправлення у сусідній кабінет чи інстанцію…

Звертаючись до присутніх, начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов підкреслив, що кожен голова громади повинен знати, що відбувається в області, що зроблено у громадах і що ще необхідно зробити.

«Громади – це ті, хто найближче до захисників та їх родин. І що б ми не робили на рівні області, без належної роботи в громаді ми не зможемо охопити кожного ветерана. Мають розуміти всі! Чим більше ветеранів – тим більше ми маємо працювати.  Родини не повинні чекати, доки на них звернуть увагу. Кожен ветеран та його сім’я мають отримувати вчасну і належну підтримку у своїх громадах. Заслухаємо кожного, хто працює у сфері ветеранської політики. Зробимо висновки та виправимо помилки», – підкреслив він.

Як приклад дієвої роботи з ветеранами та їх родинами навели «ветеранські простори». Приміром, у Вінниці майже 4 роки працюють «Veteran Hub» та «Ветеранський простір».

«Ми маємо зрозуміти одну важливу річ. Людина ніколи не перестане бути ветераном. 2,5,10 років. У неї можуть змінитися потреби, але вона завжди буде ветераном. І перше, що потрібно зробити, в громаді – це знайти людей, які поділяють такі цінності. Ініціативна група однодумців, команда, яка стане основною рушійною силою створення ветеранського простору, яка об’єднається заради місії допомоги нашим ветеранам і їхнім родинам. Решта – приміщення, юридична форма, бюджети і все решта теж важливо але вже не настільки», – зазначила перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна.

За її словам, створення ветеранського простору – це не всесильна пігулка, яка врятує нас від усіх проблем у роботі з ветеранами. Але це точно стане каталізатором у розбудові спроможної, дієвої та ефективної системи реалізації ветеранської політики в громаді.

Visited 9 times, 1 visit(s) today
Close Search Window