Автор Макс Мельник 11:00 Кримінал, Новини

На Вінниччині суд визначив розмір застави керівнику Ялтушківської дослідної станції

У Вінницькому міському суді 8 листопада задовольнили клопотання сторони обвинувачення та застосували до підозрюваного у розтраті чужого майна виконувача обов’язки директора дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з визначенням розміру застави у сумі 1 762 363,11 гривень.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Хоча в офіційному релізі не вказана точна назва установи, з власних джерел NaПарижі відомо, що мова про Ялтушківську дослідно-селекційну станцію, яка розташована у c. Черешневе Барського району.

Посадовець підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 4, 5 ст. 191, ст. 356, ч. 4 ст. 190 КК України.

«З метою розтрати державного майна, підозрюваний розробив механізм реалізації сільськогосподарської продукції за заниженими цінами. У листопаді 2023 року, через зловживання службовим становищем, підозрюваний уклав договір поставки про реалізацію зерна соняшника та підписав накладні з ціною за 1 тону соняшника, яка є нижчою за середньоринкову ціну, що заподіяло державі матеріальну шкоду на суму понад 1 700 000 гривень», – йдеться у повідомленні.

Тож заставу підозрюваному визначили у розмірі, який навіть перевищує шкоду – 1 762 363,11 гривень.

Наразі тривають слідчі дії.

Нагадаємо:

ч. 4  ст. 191 КК України –  Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, якщо вони вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, (караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).

ч. 5  ст. 191 КК України – Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, що вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою (караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна).

ст. 356 КК України – Самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника (карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до двох років).

ч. 4  ст. 190 КК України –  Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років).

Visited 126 times, 1 visit(s) today
Close Search Window