Автор Олеся Рудницька 15:05 Життя, Новини

На Вінниччині стало зубрів зняли з дрона

В угіддях філії «Вінницьке лісове господарство» ДП «Ліси України» проживають125 велетнів зубрів європейських. Тварини не дуже компанійські, тому переважно усім сталдом на камери не потрапляють. Але трапляються і виключення. З БпЛА нещодавно лісівники зняли велетнів.

Про це повідомляє Центральний лісовий офіс.

Нагадаємо, цей червонокнижний вид знаходиться під особливою охороною. На Вінниччину зубрів завезли лісівники у 1870-их з Волині. Заселили 4 самиці і 2-х самців. Ареал проживання та умови підійшли зубрам, тож за 45 років їх популяція збільшилась до 125 особин. Мешкають зубри на 12 тисяч гектарах лісових угідь філії між Хмільнирком та Літином.

«Лісівники охороняють і забезпечують зубрів їжею та водою протягом всього року. В угіддях філії створено комплекс біотехнічних споруд – підгодівельні майданчики, солонці, водопої. Зубри на Вінниччині поділились на три стада, а також окремо ходять пристарілі зубри-самці, одинаки, які не встигають за молодняком», – йдеться у повідомленні.

Лісівники наголошують, що у стаді зубрів панує матріархат, а до дитинчат у них особливе ставлення. До прикладу, в сильні морози взимку усе стадо збивається до купи, а в центрі залишають теляток, аби ті не замерзли і грілись від тепла старших особин.

Одне зі стад вінницьких зубрів потрапило в обʼєктив Вадима Козака.

Visited 9 times, 1 visit(s) today
Close Search Window