Автор Макс Мельник 12:57 Кримінал, Новини

На Вінниччині слідчі викрили фірму, яка обкрадала «Укрзалізницю»

Через 4 роки вінницькі слідчі повідомили про підозру власнику приватної фірми, яка ремонтувала обладнання «Укрзалізниці». Наразі у матеріалах справи два епізоди привласнення коштів за роботи, які не було зроблено.

Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, у 2020 році харківська приватна фірма уклала договір із замовником АТ «Українська залізниця» з модернізації автомотрис та машин для монтажу контактної мережі на суму понад 2 500 000 гривень. 

Під час надання послуг 37-річний директор ТОВ розуміючи, що усі роботи по договору не виконано, вніс до акту здачі–приймання робіт завідомо неправдиві відомості про виконання відповідно до технічного завдання робіт у повному обсязі, та підписав його. 

Згідно з висновком експертів вартість невиконаних робіт та складових, які не були замінені під час модернізації, становить понад 1 млн гривень. 

Кошти, отримані злочинним шляхом, директор підприємства-підрядника вивів у готівку. Таку ж схему зловмисник «провернув» у 2021 році та заволодів 90 000 гривень.

Оперативний супровід досудового розслідування здійснює УСБУ у Вінницькій області та УСР у Вінницькій області. 

Зібравши достатньо доказів, слідчі обласного главку за процесуальним керівництвом Вінницької обласної прокуратури повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні ряду злочинів, серед яких:

– легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України) ;

– службове підроблення (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України);

– привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.3 ст. 191, ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Санкції статей передбачають до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Close Search Window