Минулого місяця суспільство «сколихнули» гучними затриманнями очільників МСЕК з мільйонними статками, які, як припускають, «торгували» призначенням групи інвалідності. Не оминув «скандал» і Вінницю. Згодом з’ясувалось, що в органах прокуратури працює чимало інвалідів. Хоча прокуратура Вінниччини не була серед лідерів неофіційного списку регіонів. NaПарижі вирішив дізнатися у судах Вінницької області про суддів, яким призначена група інвалідності. Так, інваліди є серед суддів. Є навіть суд, де більшість суддів мають групу…
Наприкінці жовтня редакція надіслала офіційних запит до Вінницького апеляційного суду з проханням надати інформацію стосовно кількості суддів у судах загальної юрисдикції, яким призначена група інвалідності та пенсія по інвалідності, а також назвати їхні імена та прізвища. У свою чергу ВАС переадресував запит до судів першої інстанції та ГУ ПФУ у Вінницькій області, оскільки не володів ситуацією в інших установах. Також редакція звернулась із запитами до 7ААС, ВОАС та Господарського суду Вінницької області.
Аналіз відповідей, які надійшли на редакційну пошту, свідчить про те, що у судах не обмежились посиланнями «на конфіденційність» чи «воєнний стан», а надали інформацію у дозволених межах. Принаймні, у переважній більшості установ.
Отже, у відповіді Вінницького апеляційного суду йдеться про те, що «двом суддям встановлено групу інвалідності», однак інформацією щодо отримання пенсій ВАС не володіє. Крім того, «до конфіденційної інформації про фізичну особу належить, зокрема, дані про її стан здоров’я (ч.2 ст. 11 закону № 2657-XII). Тому через відсутність згоди суддів ВАС надати інформацію щодо їхніх прізвищ та імен, її не розкривають».
В Оратівському райсуді повідомили, що «станом на 1 листопада 2024 року здійснюють правосуддя два судді, які груп інвалідності не мають».
У Чечельницькому райсуді вказали, що «судді, які мають групу інвалідності та отримують пенсію по інвалідності відсутні».
У Тростянецькому райсуді повідомили, що «суддів, які мають групу інвалідності та отримують пенсію немає».
У Вінницькому районному суді зазначили, що «відсутня інформація щодо суддів, які мають групу інвалідності та отримують пенсію по інвалідності».
У Мурованокуриловецькому районному суді визнали, що «працює одна суддя з групою інвалідності».
У Чернівецькому райсуді повідомили, що станом на 4 листопада «відсутня відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація стосовно суддів, які мають групу інвалідності та отримують пенсію по інвалідності».
У Могилів-Подільському міськрайонному суді, згідно з відповіддю, станом на даний час, судді «не мають відповідних груп по інвалідності, а відтак і не отримують пенсій у зв’язку з інвалідністю».
У Погребищенському райсуді повідомили, що серед суддів «осіб, що мають групу інвалідності немає».
У Бершадському райсуді зазначили, що на даний час працює 4 судді, з яких «жоден не має групи інвалідності та не отримує пенсію по інвалідності».
У Літинському райсуді проінформували, що «судді, які мають групу інвалідності та пенсію по інвалідності відсутні».
У Козятинському міськрайонному суді зазначили, що «немає суддів, які мають групу інвалідності та отримують пенсію по інвалідності».
У Ладижинському міському суді відповіли, що «суддів, які мають групу інвалідності немає».
У Тульчинському райсуді повідомили, що «суддів, які мають групу інвалідності немає».
В Ямпільському райсуді вказали, що «відсутні судді, які мають групу інвалідності та отримують пенсію по інвалідності».
У Немирівському райсуді повідомили, що «три судді мають групу інвалідності».
У Липовецькому райсуді відповіли, що у штаті «працює суддя з групою інвалідності Іванець Олександр Дмитрович». Він, до речі, є головою суду, і сам підписував відповідь на запит.
У Шаргородському райсуді повідомили, що серед суддів, «які мають групу інвалідності та отримають пенсію по інвалідності, немає».
У Томашпільському райсуді зазначили, що станом на 5 листопада «здійснює правосуддя один суддя, який має групу інвалідності».
У Жмеринському міськрайонному суді проінформували, що «статус особи з інвалідністю має один суддя».
У Хмільницькому міськрайонному суді повідомили про одного суддю, який має групу інвалідності, назвавши його – Войнаревич Михайло Григорович.
У Теплицькому райсуді повідомили, що серед суддів, «які мають групу інвалідності та отримають пенсію по інвалідності, немає».
У Барському райсуді зазначили, що станом на 6 листопада у штаті «відсутні судді, які мають інвалідність та отримують пенсію по інвалідності».
У Вінницькому міському суді відповіли, що «здійснює правосуддя один суддя, якому встановлено групу інвалідності».
У Тиврівському райсуді повідомили, що «працює один суддя, який має групу інвалідності». Інформацією щодо пенсії суд не володіє.
У Піщанському райсуді зазначили, що «в особових справах суддів відсутня інформація щодо наявності групи інвалідності».
У Сьомому апеляційному адміністративному суді повідомили, що «групу інвалідності (3 група) мають 4 суддів».
У Вінницькому окружному адміністративному суді зазначили, що «працює одна суддя, яка має групу інвалідності».
У Господарському суді Вінницькій області відповіли, що у штаті «працює один суддя – Матвійчук Василь Васильович, який має третю групу інвалідності та отримує пенсію по інвалідності».
У Крижопільському райсуді повідомили, що судді не мають групи інвалідності.
Питання отримання пенсій суддями курує Головне управління ПФУ. У межах своєї компетенції у відомстві відповіли редакції, що «запит стосується інформації, що обробляється в різних базах даних, відомості з яких потребують співставлення станом на низку дат, а також ідентифікації об’єктів (страхувальників та застрахованих осіб), яких вона стосується».
Простіше кажучи, надати інформації про пенсії по інвалідності суддям у ГУ ПФУ не можуть, оскільки оформлювали її у різний час за різних обставин, тому немає єдиної бази цієї категорії людей.
«Станом на 01.01.2024 року, за даними вищезазначеної форми, чисельність осіб, які отримують пенсію по інвалідності у Вінницькій області становить 72 269 осіб», – йдеться у відповіді на запит.
Додамо, не відповіли на запит у Гайсинському, Іллінецькому та Калинівському райсудах.
Наразі, за наявною у редакції інформації у Вінницькій області працюють 18 суддів з інвалідністю. Найбільше – чотири – таких суддів вчиняє правосуддя у 7ААС, але найбільша щільність суддів з групою інвалідності у Немирівському райсуді – три з чотирьох.
Підписуйтесь на сторінки NaПарижі official у соцмережах:
Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=61555871626583
Telegram https://t.me/naparisi