Попри певні обмеження, а саме дистанційне навчання школярів і морозну погоду у Вінницькій області прогресують респіраторні захворювання. Кількість хворих стабільно збільшується. У порівняні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 17%.
Про це заявив директор Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб Ігор Матковський.
Ситуацію він називає контрольованої, але каже, що область виходить на пікзахворюваності.
«З 17-го по 23-тє лютого, в області перевищення епідпорогу становило вже 37%. За останній тиждень до лікарів звернулися понад 11 700 людей, з них 54% – діти.», – зазначив під час брифінгу очільник установи.
Наразі «офіційно» на грип та ГРВІ з початку року перехворіли майже 55,5 тисяч жителів області. Позитивний тест на COVID-19 виявися лише у 89 хворих (з них – 12 діти). Лабораторно підтверджено 18 випадків грипу А, 20 випадків грипу В. Також підтверджено респіраторно-синцитіальний вірус, аденовірус, риновірус, метапневмовірус, парагрип.
Тож основною проблемою можна назвати грип, адже саме він може призвести до тяжких ускладнень з ризиком смерті.
Грип має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але набагато небезпечніший, каже міністерство.
Зазвичай грип починається раптово і супроводжується головним болем, м’язи та суглоби ніби ламає, болить горло, а температура підвищується до 38 °С і більше, пояснюють в МОЗ. Симптомом грипу є також кашель, а в окремих випадках – блювота та пронос.
Вірус грипу переноситься повітрям від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання чи просто розмови, а також внаслідок тісного контакту – коли відстань менше ніж 2 метри.
Ускладненнями грипу серцева недостатність, а найчастіше – пневмонія, що інколи за 4-5 днів може призвести до смерті хворого.
Захворюваність на ГРВІ та грип зростає в усіх регіонах, особливо західних. Так, на Львівщині вже удвічі перевищено епідпоріг. А за тиждень кількість хворих збільшилася на 38,2%.