Поблизу села Чернятка, що у Джулинській сільській громаді Гайсинського району активісти Київського екологічно-культурного центру знайшли схили річки Південний Буг з червонокнижними сон-травою та ковилою.
Про це повідомляє КЕКЦ.
«Подивіться на наші фото-яка краса! Це справжнє диво! Ми готуватимемо матеріали на заповідання цих схилів, щоб їх не розорали. Сподіваємось, що депутати Джулинській сільській ради Гайсинського району Вінницької області нас підтримають», – зазначають природоохоронці.

Нагадаємо, КЕКЦ – громадська екологічна організація створена у 1989 році. Її називають найвідомішою та найавторитетнішою в Україні у сфері природоохорони.
Сон чорніючий та ковила вважаються зникаючими видами. Сон-трава практично не приживається в неволі. Це насамперед пояснюється довгим, за кілька десятків сантиметрів коренем сон-трави. Як правило, викопуючи в природі сон-траву, браконьєри викопують неглибокі ямки і пошкоджують коріння сон-трави і в результаті потім, висаджена в когось під будинком, вона гине. Як досліджували нещодавно німецькі вчені, один кущик сон-трави може рости і цвісти дуже довго, до 100 і більше років. Тому не потрібно викопувати у природі сон-траву. і тим більше не купувати її у браконьєрів на базарі.