Ботанічний заказник місцевого значення «Копистирин», який розташовано у Шаргородській громаді Вінниччини, близько трьох років використовувався підприємцем для отримання прибутку. Сама схема юридично нібито не порушувала законодавство. Проте детальний аналіз ситуації спонукав прокуратуру звернутися до суду.
Як повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури, 2011 року місцевий орган самоврядування та фізична особа-підприємець уклали договір про спільну діяльність на об’єкті природно-заповідного фонду терміном до 2031 року. Мова йде про розташовану на території заказника водойму площею майже 52 га (вартість 5 млн грн).
«Положенням про заказник на його території заборонено здійснювати промисловий вилов риби та будь-яку іншу нецільову діяльність. Водночас Угода, з-поміж іншого, дозволяла платну любительську риболовлю та використання водойми для рибогосподарських потреб», – зазначають у прокуратурі.
Оскільки зазначений договір, в порушення положення, фактично є прихованим договором оренди, а водойма експлуатувалася в комерційних цілях без сплати коштів за оренду до місцевого бюджету, прокуратура в судовому порядку ініціювала відновлення законності.
Рішенням Господарського суду Вінницької області задоволено позов Жмеринської окружної прокуратури до фізичної особи-підприємця та Шаргородської міської ради про визнання договору про спільну діяльність недійсним та повернення водного об’єкта у розпорядження територіальної громади.
Після набуття рішенням законної сили вживатимуться заходи щодо його реального виконання.