Автор Макс Мельник 15:45 Новини

На Вінниччині через отруйне випаровування загинула жінка, а її сусіди госпіталізовані

У селі М’якохід Джулинської сільської громади отруїлися випарами п’ять людей. Одна жінка загинула, четверо постраждалих перебувають у лікарні. Попередньо до таких наслідків привели гази бродіння з ями для зберігання жому та буряків. Це перший трагічний випадок на Вінниччині. На думку фахівців, отруєння спровоковано кліматичними змінами цього літа та поширенням хвороб буряків.  

Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, за попередньою інформацією слідства, під час завантаження ями для зберігання кормових буряків та жому 55-річній жінці стало зле. Сусідка, яка побачила непритомну знайому, покликала людей на допомогу, однак врятувати її не вдалось.

Медики, які приїхали на місце події, констатували смерть місцевої жительки. Четверо сусідів віком від 31 до 55 років, які намагались дістати померлу з ями, отримали гостре отруєння газами бродіння. Їх госпіталізували до лікарні.

Тіло загиблої направлено на судово-медичну експертизу. Попередньо, смерть місцевої мешканки наступила внаслідок отруєння газами бродіння.

Слідством розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України з приміткою «нещасний випадок». Досудове розслідування триває.

Між тим, фахівці відмічають, шо на деяких полях Вінниччини цьогоріч частка ураження цукрових буряків кореневими гнилями сягає 20%.

За словами Романа Волошина, керівника відділу агроконсалтингу партнерської програми «Цукровий буряк – вибір розумних» компанії «Укрпромінвест», цьогорічна літня посуха позначилась на посівах буряків. Сонячні опіки та мікротріщини, що з’являлись на буряках внаслідок аномальної спеки, спричинили появу кореневих гнилей.

«Перший раз із кореневими гнилями ми стикнулися в 2019 році, але тоді були інші умови, кореневі гнилі були спричинені надмірною вологістю навесні, і прояви ми вже бачили в червні місяці. В цьому році ми почали спостерігати масово кореневі гнилі уже в серпні місяці, через посушливе літо було скидання листового апарату буряка, буряк мав сонячні опіки і на поверхні коренеплодів утворювались мікротріщини. Туди зайшов збудник, який спричинив кореневі гнилі», — розповів фахівець.

Він зазначив, якщо такий буряк лежатиме довго в кагаті, він буде спричиняти поширення кагатної гнилі.

Як зауважив експерт, прямих методів боротьби проти кореневих гнилей немає. Але враховуючи те, що за останніх 5 років така проблематика з’явилась удруге, необхідно дотримуватися превентивних методів.

Visited 160 times, 1 visit(s) today
Close Search Window