Автор Олеся Рудницька 13:16 Новини

На Новий рік Землю накриє потужна магнітна буря

Уранці у неділю, 29 грудня, на Сонці стався потужний спалах класу X1.1. Він спричинив сильні перебої в радіозв’язку в деяких частинах Землі. Окрім того, у канун Нового року, 31 грудня, та 1 січня на планеті очікується сильна магнітна буря.

За даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA), спалах на Сонці стався в північно-західній частині сторони зірки, повернутої до Землі, о 07:18 за Грінвічем (09:18 за Києвом). X1.1 – один із найпотужніших типів сонячних вибухів.

Наразі астрономи намагаються встановити, чи спалах спровокував викид корональної маси, та визначити потенційні впливи для Землі.

Як відомо, викиди корональної маси (CME) є колосальними виверженнями сонячної матерії, які, будучи спрямованими на Землю, можуть посилити прояви північного сяйва і перешкодити роботі супутників та енергетичної інфраструктури на нашій планеті.

Якщо викид справді був, то, ймовірно, спалах може посилити полярні сяйва на Землі в такому собі «сонячному феєрверку» саме під час святкування Нового року, вважають вчені.

Так, за «свіжими» даними порталу Мeteoagent, потужна магнітна буря накриє Землю 31 грудня та 1 січня. У вівторок сила бурі досягне K-INDEX 7 (сильна магнітна буря), а в середу, у перший день 2025 року, ослабне до K-INDEX 5 (магнітна буря).

При цьому астрономи відзначають: хоча спалах класу X1.1 був одним із найпотужніших типів спалахів, він не був найбільшим протягом 2024 року.

Цей «титул» дістається сонячному спалаху класу X9, який стався 3 жовтня. Це був третій за величиною сонячний спалах з 2011 року та п’ятий за величиною з 2005 року.

Visited 11 times, 1 visit(s) today
Close Search Window