Автор Олеся Рудницька 18:08 Життя, Новини

Люди плакали від щастя. У Казанському храмі Ладижина вперше службу правили українською

Сьогодні, 21 квітня, у Казанському храмі ПЦУ Ладижина вперше відбулось богослужіння українською. На Літургію та сповідь попри негоду зібралось близько пів сотні містян. Напередодні парафіяни провели у приміщення «генеральне прибирання», адже прихильники Московського патріархату залишили по собі гори сміття.

Нагадаємо, лише цього тижня всю територію сторічного Свято-Казанського храму у Ладижині повернули релігійній громаді ПЦУ. Наприкінці минулого року на зборах релігійна громада підтримала ідею щодо підпорядкування ПЦУ, потім переоформила всі документи. Реальне повернення території тривало із січня. Тож, наразі можна казати про відновлення історичної та юридичної справедливості.

Аби провести недільну Літургію у суботу зібрались десятки містян, які з ранку до пізнього вечора наводили лад у приміщенні. За словами вірянок, найстаршою помічницею була 80-річна бабуся. Попри вік вона старанно вимітала сміття з церкви та не приховувала щастя від того, що нарешті храм, до якого ходила ще дівчинкою, став насправді українським. 

Без перебільшення можна казати, що неділя стала справжнім святом для Ладижина. Адже біля брами храму люди почали збиратися ще за годину до початку богослужіння. Чекали під дощем. І літні люди зокрема.

Через катаракту пані Олена, яка мешкає неподалік, майже втратила зір. Літня жінка дуже хотіла потрапити на службу, адже роками чекала, коли почує у стінах храму рідну мову. Тож її під руку привела донька. Дуже зворушливо було споглядати, як, незважаючи на стан, пані Олена після тригодинного богослужіння чекала свого часу для сповіді…

Люди приходили до храму і плакали. Від щастя, від того, що досягли своєї мрії – повернення української у храм попри шалений тиск місцевих священників, які дотримуються настанов митрополита УПЦ МП Іонафана, справу про антиукраїнську діяльність якого розглядають в апеляційній судовій інстанції. Тепер ніхто не розповідатиме про «єдиний народ» та не молитиметься за кровавого патріарха Кіріла та російських воєначальників. Адже раніше у храмі були ікони імператору та московським полководцям.

Під час богослужіння співав хор. Поки не місцевий. Хористок привезли на службу з передмістя. У Казанському храмі лише збирають людей для власного хору.

«На Великдень ми запросили хор з Вінниці. Це особливе свято», – пояснює протоієрей ПЦУ Анатолій Кузнєцов.  

За його словами, доволі велика кількість вірян, які проживають в історичній частині Ладижина, донедавна не знали «куди піти», адже храми належали до УПЦ МП, а особливо від початку повномасштабної війни та геноциду українців на окупованих територіях люди не могли і чути про «московську церкву». Потім з’явилась надія. Хоча, звісно, священники УПЦ МП запевняли, що не полишать храм. Проте справедливість перемогла.

До Великодніх свят у храмі планують оновити інтер’єр та провести деякі косметичні роботи. Віряни хочуть все облаштувати якнайкраще. Приміром, одна місцева підприємиця Тетяна вже запропонувала цікаві ідеї з озелення храму. Тож, зважаючи на завзяття людей, храм стане не лише взірцевим, «народним», а й справжнім осередком українства та православної віри у Ладижині.

Visited 1 973 times, 1 visit(s) today
Close Search Window