Автор Олеся Рудницька 11:45 Життя, Новини

Лише дві вінницькі лікарні мають пакет НСЗУ на лікування гострого інфаркту міокарда

У Вінницькій області безоплатну допомогу при гострому інфаркті міокарда можна отримати у двох медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України. Це – Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології та Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова.

Про це повідомляють у НСЗУ. 

«Від початку 2024 року 269 жителів Вінницької області, в яких діагностували інфаркт міокарда, отримали допомогу  в межах Програми медичних гарантій. Для пацієнтів ці послуги є безоплатними, медзакладам за них сплачує Національна служба здоров’я України, – говорить голова НСЗУ Наталія Гусак. –Дуже важливо, щоби людину з підозрою на інфаркт бригада екстреної медичної допомоги доставляла саме в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ. Бо в таких лікарнях є все необхідне для надання повного обсягу якісної медичної допомоги: тут екстрено проводять потрібні лабораторні та інструментальні обстеження, серед яких – ангіографічне дослідження коронарних судин».  

Заклади, які уклали договір з Національною службою здоров’я на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда, отримують гроші за надану пацієнтам допомогу від НСЗУ за підвищеним тарифом за кожного пролікованого пацієнта чи пацієнтку. Це 25 261 грн – за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування, 43 573 грн – із проведенням стентування. 

Безкоштовними є послуги:

  • безперервний моніторинг стану пацієнта; л
  • лабораторні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: клінічний та біохімічний аналізи крові, група крові і резус-фактор, коагуляційний гемостаз, глюкоза, кількісне визначення маркерів ушкодження міокарда тощо);
  • інструментальні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: ангіографія судин, ЕКГ, ЕХО-КГ, рентген тощо);
  • відновлення максимально можливого кровотоку; 
  • своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування; 
  • забезпечення компонентами та препаратами крові;
  • забезпечення ліками, що входять до Нацпереліку, та тими, що закуповуються централізовано МОЗ або в рамках інших програм; 
  • реабілітація.

Лікування інфаркту є безоплатним для пацієнта як у разі доставлення бригадою швидкої допомоги, так і в разі самозвернення.

Знайти медичний заклад, законтрактований з Національною службою здоров’я України на надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг. Необхідно обрати область (Вінницька) та групу послуг («Медична допомога при гострому інфаркті міокарда»). 

Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Visited 17 times, 1 visit(s) today
Close Search Window