Сьогодні, 25 березня, ранком, близько 10.30, ворог з окупованого Криму завдав удар по Києву двома гіперзвуковими ракетами ЗМ22 «Циркон». Саме цією зброєю останніми роками постійно пишався російський диктатор Путін. Після удару у Повітряних силах повідомили, що обидві цілі було знищено.
Ціллю балістичних ракет нібито було приміщення, де перебувають високопосадовці СБУ. Адже сьогодні у співробітників Служби безпеки професійне свято. І нібито джерело у відомстві після атаки розповіло про обрану ціль виданню Kyiv Post.
Можливо, це і так. Можна припустити. Проте достеменно це не відомо.
Російські пропагандисти теж заявили, що ракетами у Жулянах, в аеропорту «Київ», було знищено дві установки ЗРК Patriot. Також росіянам буцімто вдалося завдати удару по штаб-квартирі ГУР і «центру прийняття рішень» СБУ. Як завжди. Якщо зібрати всі повідомлення росіян, то складається враження, що «Петротів» вони вже знищили більше, ніж виробник зробив. А «центрів прийняття рішень» українських силових відомств в нас сотні.
Насправді все значно прозаїчніше. Уламки однієї зі збитих ракет зруйнували частину Академії декоративно-прикладного мистецтва імені Бойчука. Пошкоджено будівлю, де був спортзал, актовий зал і конгрес-хол.
Загалом руйнування внаслідок атаки по Києву зафіксували в Печерському, Солом’янському та Голосіївському районах. Рештки ще однією ракети впали у приватному секторі на лівому березі. За даними мера Києва Віталія Кличка, відомо про десять постраждалих, двох із них госпіталізували.
Також одразу стало відомо, що на будівлю академії зазіхали розпіареним Путіним аналоговнєтним «Цирконом».
До речі, це вже друге публічно відоме використання цієї ракети після невдалої спроби атакувати нею Київ 7 лютого. Тоді, скоріш за все, пошкоджена ракета впала на дорогу у Деснянському районі.
Як пише Defense Express, після лютневої атаки залишились лише дуже сильно фрагментовані уламки, на ідентифікація яких пішло п’ять днів. Наразі уламки значно інформативніші. Вони дозволять провести глибший аналіз, дати точну відповідь на тип двигуна, систему наведення, використанні матеріали тощо.
Загалом це доволі значний об’єм інформації, який дозволить оцінити реальні можливості «Циркону» та рівень технологій, який наразі досяжний РФ для створення своєї найбільш втаємниченої ракети.
Наразі залишається під питанням звідки саме був здійснений пуск – стаціонарний БКР «Утес», який також відомий як «Объект-100» – «Сотка», або модернізований мобільний комплекс берегової оборони «Бастион».
Видання нагадає, що досі не було жодного фото ракети ЗМ22 «Циркон», лише малоякісні відео з її пуском від так званого міноборони РФ. Під питанням залишаються і її характеристики, бо у РФ спочатку заявляли про дальність у 400 км та швидкість у 6 Махів, згодом про 600 км, потім про 1000 км та з 9 Махів. Вага бойової частини у різних джерелах декларується на рівні від 300 до 500 кг.