Автор Ігор Заіковатий 09:48 Конфлікти, Новини

Ладижин тиждень без води – містяни б’ють на сполох

З 31 серпня у Ладижині виникли проблеми з водопостачанням. Воду відключали на добу, потім почали подавати, але без графіків. Жителі міста стають заручниками ситуації, адже навіть не знають, коли зробити запас води та чого очікувати найближчим часом.

Проблема виникла нібито непрогнозовано. Аномальна липнева спека не нашкодила, а от у серпні погода «зіпсувала» технологічний процес. Проте коли відновиться стабільне та системне водопостачання, сьогодні не можуть сказати ні у міській раді, ні у ДТЕК Енерго – компанії, яка є постачальником води у 22-тисячне місто.

Відсутність водопостачання чи непрогнозованість з подачею води є потужним викликом для будь-якої громади. Для його вирішення, можливо, потрібно залучати «сторонню допомогу» – звертатися до обласних і центральних органів влади. Як варіант.

Наразі у Ладижині намагаються зберігати спокій.

«За інформацією ДТЕК Ладижинської ТЕС найближчим часом в нашому місті можливі перебої з постачанням води. Це повʼязано зі значним погіршенням якості води у річці Південний Буг – через сезонне цвітіння та дуже тривалу спеку. Тому енергетики мають ускладнення технологічного процесу очистки (техніку треба частіше зупиняти і прочищати, проводити сервісне обслуговування).

Просимо періодично робити запаси води протягом цього періоду», – минулого тижня повідомилаЛадижинська міська територіальна громада.

У свою чергу постачальник працює над відновленням стабільної подачі води, але нічого не гарантує. У «ДТЕК Ладижинська ТЕС» зазначають, що «графіки відключення води в Ладижині сформувати неможливо».

Так, «Ладижин Інфо» повідомляє, що «проблеми з водопостачанням міста останнім часом загострилися настільки, що вже відверто насторожують містян та викликають занепокоєння. Проблема погіршується ще й тим, що найбільший постачальник цих послуг у місті – Ладижинська ТЕС, не повідомляє про аварійні відключення води».

«На жаль, скласти графік відключення води неможливо, оскільки ми не можемо спрогнозувати частоту зупинки фільтрів через погіршення якості води в річці Південний Буг. Наразі річка дуже забруднена з ряду причин: сезонне цвітіння, тривала спека та наслідки військових дій, які теж спричиняють засмічення річки. Також значно ускладнює ситуацію ослаблений водоприплив, спричинений спекою. Наші працівники роблять усе можливе, щоб максимально швидко відновлювати водопостачання в місто. Сподіваємося на розуміння даної ситуації», — повідомила пресслужба підприємства у відповідь на коментар ладижанки на своїй сторінці у Facebook.

У коментарях місцеві жителі задають питання, а чому ж у Вінниці, до прикладу, попереджають і графіки відключень існують?..

Також коментатори звертають увагу на те, що проблема виникла не зараз, а вона хронічна, проте ніхто її так і не вирішував…

Діючий мер міста, Олександр Коломієць, в особистому спілкуванні, яке опублікували в коментарях ТГ-каналу «Ладижин Інфо» зазначив, що про проблему з водопостачанням знає та має в планах «забрати водогін на міську раду, почати капітальний ремонт за рахунок донорів та бюджету». Завершити, за словами міського голови, сподіваються на початку 2025 року. Тим часом спантеличені такою «відповідальністю» посадовця ладижинці не добирають слів та саркастично жартують.

Зазначимо, що не вперше Ладижин стає заручником проблем постачальника. Пригадаємо, як після ракетного удару 23 листопада 2022 року місто залишилось без опалення. Попри доволі прохолодну погоду місцева влада не поспішала бити на сполох. Як зараз.

Лише 28 листопада у Вінницькій ОВА провели термінову нараду щодо надзвичайної ситуації, адже майже 18 тисяч жителів залишились без тепла. Тодішній начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов фактично особисто керував вирішенням надскладного питання. У короткий термін у місті розпочали будівництво міні-котельні.

«На жаль, маємо й наслідки керування попереднього мера Ладижина. Валерій Коломєйцев, який з 2001 року очолював місто, достроково склав свої повноваження під час воєнного стану. Децентралізація дала великі можливості місцевій владі змінити радянську систему опалення міста. Однак, роками кошти витрачались на все, що завгодно, окрім створення сучасної автономної теплової мережі», – казав тоді очільник області.

На початку грудня міні-котельні були змонтовані та підключені до існуючої мережі.

Схоже, ситуація повторюється…. То може місцевій владі знову варто звернутись до обласної за пошуком рішення та фінансуванням створення альтернативних джерел, аби забезпечити хоча б прогнозованість графіку постачання води? А потім вже можна буде жалітись на попередників…

Р.S. На момент виходу статті воду містянам подали. Проте ніхто не каже наскільки.

Visited 39 times, 3 visit(s) today
Close Search Window