Автор Олег Верлан 12:19 Війна, Новини

Кулеба пояснив, коли можливі переговори з Росією

У червні за ініціативою України заплановано проведення Глобального саміті миру. Від позитивних результатів заходу у Швейцарії залежать дипломатичний варіант завершення російсько-української війни. Якщо Київ отримає підтримку своїх ініціатив від країн з усіх континентів, зокрема Глобального Півдня та підтвердження того, що вони згодні долучитися до стиску на Кремль, то тоді можливий пошук контактів з Москвою.

Таким пояснив сенс саміту без участі російської сторони в інтерв’ю Foreign Policy міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Журналіст запитав, який сенс бачить Україна у проведенні в Швейцарії Глобального саміту миру задля наближення завершення війни, якщо там не буде сторони, яка розпочала війну.

Міністр таке питання назвав логічним з точки зору хрестоматійних підходів до дипломатії, але при цьому наголосив, що у теперішніх обставинах такі підходи не працюватимуть. 

«Наш підхід ґрунтується на реаліях і досвіді, який ми отримали між 2014 і 2022 роками… Тоді у нас було майже 200 раундів перемовин з Росією у різних форматах, з посередниками та двосторонніх. Але нічого не спрацювало. Все це скінчилося повномасштабним вторгненням. Тож ми знаємо, що немає сенсу сідати з Росією за стіл перемовин, якщо не можна гарантувати, що вони діятимуть у дусі доброї волі», – зауважив Кулеба. 

Він бачить лише два способи створити таку ситуацію, коли Кремль почне бути «щирим перемовником».

«Перший – це успіх на полі бою. Другий – це якщо у нас буде коаліція країн, які поділяють однакові принципи і підходи. І тому цей саміт не має на меті залучити Росію – його мета у тому, щоб об’єднати країни, які поділяють принципи та підходи, на яких будуть будувати подальші дії. А після того може відбуватися комунікація з Росією, і Росія може бути учасником перемовин. Адже ви праві: у підсумку не можна покласти край війні без участі обох сторін», – пояснив Кулеба.

Отже наступний крок залежить від консолідації. Залишається сподіватися, що її зможуть досягти.

Visited 11 times, 1 visit(s) today
Close Search Window