Автор Макс Мельник 12:54 Конфлікти, Новини

Крапка у дерибані? Ласі шматочки садків поблизу Вінниці зареєстрували за підприємством НААН

Аби припинити вилучення ласих шматочків землі, яка перебуває у держвласності, поблизу Вінниці під приватну забудову, у прокуратурі зробили належно, що «правильно» зареєструвати усю територію садків.

Як повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури, ще з радянських часів в користуванні дослідного господарства Національної академії аграрних наук України перебуває садок площею майже 46 га на території Агрономічної сільської ради Вінницького району.

«Однак права на ділянку належним чином в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано не було, чим створювались передумови для переходу землі в приватну власність без застосування передбаченої законом процедури вилучення її з користування підприємства Національної академії аграрних наук України», – йдеться у повідомленні.

Були непоодинокі випадки, коли громадяни навіть звертались до суду з позовами щодо безоплатної передачі їм «вільної» землі, замовчуючи наявність користувача.

«Прокуратурою в 2021 році в апеляційному порядку оскаржено 3 судові рішення, якими зобов’язано Агрономічну сільську раду та Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області надати дозволи на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення у приватну власність земельних ділянок площею 2,5 га за рахунок території садка», – додають у відомстві.

Щоб припинити спроби протиправного вибуття землі з державної власності, прокуратурою ініційовано питання щодо реєстрації за Державним підприємством «Науковий інноваційно-технологічний центр» Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України права постійного користування на вказані землі.

«У результаті в грудні 2023 року та лютому 2024 року на всю територію садка, а це – 15 ділянок загальною площею 45,9 га, державним реєстратором зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право постійного користування за державним підприємством», – зазначають у прокуратурі.

Як вважають у відомстві, наявність зареєстрованих прав запобігатиме протиправному вилученню землі з державної власності.

Visited 18 times, 1 visit(s) today
Close Search Window