У липні на посаду керівника Вінницької обласної прокуратури призначили Олега Ткаленка. Він заявив, що запит суспільства щодо майнового стану посадовців – ознака демократії, тому розповів про те, що належить його сім’ї. На думку посадовця, запитання про майновий стан посадовців природні й очікувані у демократичному суспільстві.
Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.
«Це частина публічного контролю, який я цілком підтримую. Відтак хочу надати коментар щодо джерел доходів моєї родини, з метою забезпечення прозорості та уникнення спекуляцій», – зазначив О.Ткаленко.
Прокурор зазначив, що з 16 років мешкає окремо від батьків. Наразі його родина – дружина та донька.
Дружина займається підприємницькою діяльністю з 2017 року. Її задекларований дохід за 2020 – 2024 роки становить близько 20 млн грн. Вона є власницею автомобіля BMW X5 (2022 року випуску) вартістю 2,3 млн грн. Також у її власності є три земельні ділянки загальною площею понад 2 га (Вінницька та Сумська області) і гаражний бокс у Києві.
Зазначається, що усі набуті активи мають підтверджене походження та повністю відповідають з її задекларованими доходами.
Батько керівника обласної прокуратури Валерій Ткаленко – пенсіонер. До 2015 року займався підприємницькою діяльністю у сфері торгівлі і деревообробки. Після цього працював у деяких комунальних підприємствах міста Суми. Здавав в оренду належне йому майно, або реалізував його, з чого отримував відповідні доходи та платив податки.
Його сукупний дохід за останні чотири роки (2020 – 2024) становить близько 17 млн грн.
У його власності перебуває автомобіль Jeep Renegade 2017 року, три земельні ділянки, дві з яких успадковані. Також у спадок отримано садовий будинок та гараж у місті Суми.
У 2021 році ним була придбана квартира в Києві за 1 813 600 грн (на той час близько $80 тис.) у будинку, який ввели в експлуатацію у 2005 році.
У 2022 році придбав у котеджному містечку під Києвом недобудований будинок за ринковою ціною, яка була на день укладення угоди і відповідала оцінці, проведеній уповноваженою ліцензованою установою. Після введення будинку в експлуатації продав, сплативши усі необхідні податки.
У 2025 році він також придбав житловий будинок у м. Бориспіль (148 м²) вартістю 6 438 000 грн, що повністю відповідає обсягу його доходів.
У цьому будинку батьки Олега Ткаленка мешкають з тих пір, як через активізацію бойових дій на Сумщині вимушено переїхали на Київщину.
Дружина прокурора має рідну сестру Оксану, яка заміжня за Аветисом Овсепяном. Родина Овсепян з 1995 року здійснює підприємницьку діяльність у сфері торгівлі: має власну мережу супермаркетів та магазинів з майже 70 працівниками, власний автопарк вантажних та легкових автомобілів, інше майно в різних регіонах України.
Наразі родина веде бізнес у прифронтовому регіоні – у Шостці, забезпечуючи робочими місцями тамтешніх жителів і сплачуючи податки в місцеву громаду.
Зокрема сукупний дохід їхнього бізнесу за 2022 – 2024 роки склав 553 млн грн, і лише за 2024 рік вони сплатили до бюджету десятки мільйонів гривень податків.
Сім’я Олега Ткаленка час від часу користується майном, яке належить близькій родичці. Цю інформацію відображено в деклараціях відповідно до вимог законодавства, вона ніколи не була прихованою.
Син Оксани і Аветиса Овсепян Багдасар займається підприємницькою діяльністю у сфері комп’ютерного програмування. Сукупний дохід його бізнесу за 2020 – 2024 роки склав 8,8 млн грн, з яких належно сплачено податки.
Наразі він надав для проживання квартиру падчерці керівника обласної прокуратури, яка є повнолітньою і самостійно влаштовує своє життя.
«Олег Ткаленко підкреслив, що надає розгорнуту і вичерпну інформацію про статки своєї сім’ї та родичів, аби суспільство і медіа мали об’єктивну інформацію. У разі виникнення додаткових запитань на цю тему – прокурор відкритий до діалогу», – йдеться у повідомленні.