Автор Олеся Рудницька 18:59 Війна, Місто, Новини

Ірина Верещук і Олександр Порхун на Всеукраїнському діалозі «Громади – ветеранам» відмітили результати Вінниччини та Вінниці

У Вінниці 7 травня відбувся третій Всеукраїнський діалог «Громади – ветеранам». Під час заходу говорили про державну політики у цій сфері, актуальні проблеми військовослужбовців і членів їхніх родин, модернізацію соціальної складової ТЦК і СП, посилення роботи соціального супроводу ветеранів, реінтеграцію ветеранів у життя громад та роль в ній роботодавців та бізнесу та інше. 

У Всеукраїнському діалозі взяли участь і представники уряду, зокрема віцепрем’єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко, виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун та інші. Також виступили партнери заходу – представниця Програми реінтеграції ветеранів IREX Яна Войтовська та Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко.

«Проведення такої події саме у форматі діалогу – це дуже важливо, тому що ми всі ми, громади, суспільство, відчуваємо, що таке війна і що наразі стоїть питання взаємодії і спілкування з ветеранами. З 2014 року, без сумніву, кожна громада починала працювати в цьому напрямі. Але з початком повномасштабного вторгнення обсяги зросли в рази. Мабуть, Україна сьогодні дуже схожа на Україну у Другій світовій війні. Коли, на жаль, немає ні однієї родини, у кого б або знайомі, або рідні не воювали, не отримували поранення і, на жаль, не гинули. Це є викликом для всього суспільства», зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Він наголосив, що «ветерани – це колись мирні люди, які пішли захищати нашу країну, її свободу і незалежність».

«Думаю, що саме від діалогу, від того, наскільки ми будемо шукати можливі шляхи і конфігурації щодо всебічної допомоги ветеранам, їхнім родинам, багато в чому залежить наше майбутнє. У межах діалогу важливо визначати алгоритми взаємодії центральних органів влади і громад. Ми всі вчимося, у нас немає методички, яка покаже, як нам працювати, і саме спільне навчання, обмін досвідом важливе для нашої майбутньої роботи. Ми повинні створити всі умови, щоб громади були комфортними для ветеранів та їхніх родин, і створити відповідну екосистему успішної України після нашої Перемоги», – зауважив очільник громади.

Віцепрем’єр-міністерка нагадала, що «наразі ветерани та члени їхніх сімей – це 30% всього населення України».

«Вінниччина та Вінниця є хорошим прикладом власне врядування, як потрібно робити, створювати екосистеми та як потрібно досягати результату», – зазначилаІрина Верещук.

«Сьогодні кількість ветеранів у нашій країні налічує понад 1 мільйон, а також 3,5 мільйони складають члени їхніх родин та члени родин загиблих Захисників і Захисниць України. Війна триває, і розуміємо, що ця цифра надалі зростатиме. Тому ми повинні ще більше підготуватися для зустрічі наших героїв після повернення з передової. Бачення Міністерства у справах ветеранів на майбутнє – це прозора, єдина, чітка комунікаційна стратегія, починаючи від територіальних громад і до органів центральної виконавчої влади і законотворчості», – вважає Олександр Порхун.

Міністерство у справах ветеранів працює над створенням єдиної ветеранської інфраструктури, яка дасть можливість поєднати державну, регіональну і місцеву політики. Наразі уже створили Український ветеранський фонд, відкрили окремі ветеранські вікна у ЦНАПах, реабілітаційні відділення у лікарнях, заснували ветеранські простори тощо.

У планах також – розвиток диджиталізації. Днями запрацювало посвідчення ветерана у «Дії». Наразі Мінвет працює також над створення електронного кабінету ветерана. А задля увічнення пам’яті героїв, які повернулися додому на щиті, в Україні побудують Національне військове меморіальне кладовище.

Олександр Порхун зазначив також про професію фахівця із супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб. Вона вже занесена у класифікатор професій. Міністерство у справах ветеранів розробило проєкт відповідної постанови Кабміну, яка знаходиться на зовнішньому погодженні. Фахівці з супроводу будуть інформувати ветеранів про послуги та інструменти для розвитку після повернення з фронту та представляти інтереси демобілізованих. До кінця року планують працевлаштувати понад 3 тисячі представників професії. Для органів місцевого самоврядування планують надавати державну субвенцію на фінансування роботи фахівців із супроводу ветеранів війни.

Представники уряду висловилися і про проєкт «Помічник ветерана», в якому брали участь і місто Вінниця та область.

«Експериментальний проєкт “Помічник ветерана”, який запустили минулого року, мав на меті виявити хиби і вади на державному рівні. За підсумками ми зрозуміли, що не працює саме фінансування, відсутність професії у класифікаторі посад і єдиного стандарту дій. Проєкт постанови заснований саме на результатах експериментального проєкту, враховуючи всі помилки. Перші три тисячі, які працевлаштують на посади, включатимуть, зокрема, і тих людей, які пройшли навчання за проєктом “Помічник ветерана”. Наразі ми вдячні міським громадам, які підставили плече і виплатили людям зарплати з місцевого бюджету. Сьогодні ми на Вінниччині, щоб засвідчити нашу повагу та шану вінницькій владі, громаді та усім вінничанам. Ви лідируєте у проєктах та програмах з ветеранської політики, ви задаєте відповідний тон», – зазначила Ірина Верещук.

Visited 33 times, 1 visit(s) today
Close Search Window