Скандал з відправкою у піхоту механіків Повітряних Сил викликав реакцію з боку суспільства. Адже фактично Україну залишають без прикриття з повітря, адже без ремонту літаки не піднімуться, що лише спонукатиме ворога до нових ракетно-дронових ударів.
У вищому військовому керівництві змушені були реагувати.
«Генеральний штаб Збройних Сил України офіційно повідомляє, що гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних Сил, які обслуговують літаки у піхотні підрозділи переводити не планувалося і не планується.
Натомість, Повітряні Сили ЗС України навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.
Разом з тим, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо», – йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ.
В свою чергу у Повітряних Силах ЗСУофіційно заявили, що «враховуючи резонанс у медіа стосовно переведення фахівців інженерно-авіаційної служби в підрозділи інших родів та видів ЗСУ, офіційно повідомляю — такі переведення здійснюватись не будуть! Це стосується й інших дефіцитних у Повітряних Силах спеціальностей».
Тобто процес зупинили…
«Також не йдеться про переведення людей, які навчались за кордоном на західну техніку зенітних ракетних військ, підготовлених воїнів з розрахунків мобільних вогневих груп, інших вузькоспеціалізованих фахівців, знайти заміну яким обʼєктивно важко», – йдеться у заяві тво командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенанта Анатолія Кривоножка.
Відповідно до прийнятих рішень, Повітряні Сили поетапно переводять в сухопутні підрозділи визначену кількість особового складу для посилення бригад на лінії фронту.
«Втім, це не буде стосуватись саме дефіцитних спеціальностей й фахівців, які задіяні для виконання завдань бойовою авіацією», – запевнив він.