Автор 13:47 Новини, Партнери

Громадська організація «Вільні та Вірні» продовжує допомагати військовослужбовцям області

Команда Вінницького обласного осередку громадської організації «Вільні та Вірні», яку очолює депутат обласної ради Віктор Пигуля, допомогла з проведенням ремонту в одному з корпусів військового шпиталю та регулярно допомагає українським захисникам. Напередодні у реанімаційному відділенні медичного закладу встановили нові вікна, що гарантує для бійців комфортніші умови перебування у палатах під час лікування. Наразі волонтери передали одяг для військових, які проходять лікування та реабілітацію.

«Днями для потреб цього закладу передали для бійців, які там лікуються, одяг. Спілкуючись з медичним персоналом, з’ясували потреби, працюємо над їхнім виконанням. Крім цього, Спілці учасників бойових дій АТО Гайсина та Гайсинського району від нашої організації разом з Валентиною Шульц та Вадимом Мартинюком передали мотокоси та бензопили. З початком повномасштабного вторгнення члени Спілки майже в повному складі пішли добровольцями захищати Україну. Зараз на території Гайсинської громади планується створення реабілітаційно-оздоровчого центру «Долина УБД». Територія, виділена під Центр, досить значна, понад 9 гектарів. Тож мотокоси й бензопили знадобляться», — розказав Віктор Пигуля.

Голова Спілки учасників бойових дій АТО Микола Данилюк зазначив, що ідея організації реабілітаційного центру полягає у впровадженні сімейної реабілітації, щоб ветеран зі своєю сім’єю, з дружиною і дітьми, міг відпочити і відновитися. Планують збудувати 10 будиночків сімейного типу, з них 5 – інклюзивні.

Наразі ГО «Вільні та вірні» є ініціаторами створення національної мережі медично-реабілітаційних центрів при Міністерстві у справах ветеранів України на базі окремих державних закладів, серед яких лікарня «ФЕОФАНІЯ» та низка інших медичних закладів Державного управління справами. Підписати петицію можна тут https://petition.president.gov.ua/petition/225884https://petition.president.gov.ua/petition/225884

Довідково. Громадська організація «Вільні та Вірні» заснована у 2023 році з ініціативи воїна-добровольця ЗСУ Віталія Герсака. ГО об’єднала ветеранів, захисників, волонтерів. Вінницький осередок очолив волонтер, громадський діяч та депутат Вінницької обласної ради Віктор Пигуля. Місцева команда «Вільних і вірних» допомагає військовим, вимушеним переселенцям, ветеранам, родинами військовослужбовців, бійцям, що проходять лікування у регіоні, а також регулярно возять допомогу та потрібну техніку на передову.

ГО «Вільні та вірні» ініціювала проведення міжнародної конференції «Створення дієвої ветеранської політики в Україні», яка пройшла в два раунди — у Києві в лютому та у Вашингтоні в квітні 2024 року. Голова ГО Віталій Герсак та очільник вінницького осередку Віктор Пигуля займаються адвокацією законопроєктів та державних актів, які утворять сучасну, дієву нормативну базу для захисту соціальних прав ветеранів.

Visited 13 times, 1 visit(s) today
Close Search Window