Автор 11:51 Новини, Партнери

Гончарство в темряві: у Вінниці започаткована школа гончарства для незрячих

Війна в Україні щодня завдає непоправних втрат. Коли після поранення втрачають зір, ветерани опиняються у суцільній темряві. Окрім медичної допомоги, такі люди потребують соціальної адаптації, можливості повернутися до повноцінного життя. ГО «Центр соціального та інклюзивного партнерства» у співпраці з артпростором «ЕтноЧари» започаткували у Вінниці проєкт «Гончарство в темряві». Набір учасників триває.

Як зазначають організатори, пропонується курс навчання основам гончарної справи у гончарній майстерні артпростору «ЕтноЧари» та реабілітація на базі Центру комплексної реабілітації «Поділля».

Курс тривалістю 45 днів розрахований на десять учасників, які втратили зір, зокрема внаслідок війни із різних куточків країни.

«Людям з інвалідністю потрібна не жалість — лише можливості. Гончарство — це не просто арт-терапія. Це ремесло відкриває можливості для людей, які змушені вчитися жити заново, іноді у повній темряві. Цим проєктом ми хочемо сприяти тому, щоб незрячі люди, замість того, щоб сидіти замкненими удома, змогли повернутися до активного соціального життя, будувати кар’єру, опанувавши нове ремесло, отримати незалежність, зокрема й фінансову. Ми плануємо, що наші випускники стануть прикладом для інших людей з інвалідністю та покажуть, що можливо жити на повну навіть після втрати зору», — ділиться Вікторія Ніколаєва, засновниця артпростору «ЕтноЧари» та менторка проєкту «Гончарство в темряві».

Протягом навчання учасники зможуть освоїти навички створення форм на гончарному крузі, техніки ліплення та декорування. Курс реабілітації включає заняття з орієнтування та мобільності, навчання роботі за компʼютером і користування смартфоном, заняття з розвитку життєвих навичок, роботу з психологом та фізичну реабілітацію.

Для всіх учасників протягом курсу передбачене проживання, харчування та супровід. Щоб продовжити самостійну роботу з глиною після завершення курсу, випускники проєкту отримають стартові набори та матеріали для гончарства, а також менторську підтримку.

Щоб взяти участь у програмі, кандидатам необхідно заповнити анкету за посиланням.

Для додаткових уточнень щодо участі в програмі звертайтеся за номером +38 (068) 814 30 06, Юлія Бабаєва

Цей проєкт реалізує ГО «Центр соціального та інклюзивного партнерства» в співпраці з артпростором «Етночари» в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR), що фінансується урядом Швеції через Шведське агентство з міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та виконується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Visited 22 times, 2 visit(s) today
Close Search Window