Автор Макс Мельник 12:53 Конфлікти, Новини

Двоє нардепів з Вінниччини підтримали законопроєкт, який, на думку журналістів, несе суттєві загрози для свободи слова

Медіарух, а також медійні та правозахисні громадські організації України закликали народних депутатів України відмовитися від підтримки законопроєкту №10242 в його нинішній редакції. На думку журналістів, цей законопроєкт становить суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні.

Автори звернення зазначали, що законопроєкт посилює та впроваджує кримінальну відповідальність у вигляді восьми років позбавлення волі за розголошення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів під час  дії воєнного стану. Водночас законопроєкт не передбачає жодних механізмів захисту для тих, хто розголошує конфіденційну інформацію, яка має суспільне значення.

Заявники вважають, що цим законопроєктом створюється інструмент, який може бути використаний для переслідування журналістів. Зокрема, він відкриває можливість для прослуховування та стеження за журналістами.

«Під прикриттям боротьби зі «зловживанням даними» створюється інструмент, який може бути використаний для переслідування журналістів, що висвітлюють корупційні схеми або зловживання владою. Прикладами розслідувань, автори яких можуть бути притягнуті до відповідальності за нормами цього законопроєкту, є матеріали про схеми виїзду чоловіків за кордон під час воєнного стану або про збагачення представників прокуратури», – йшлося у заяві.

Автори заяви закликали міжнародні організації та правозахисників долучитися до оцінювання цього законопроєкту та висловити свою позицію щодо його впливу на свободу слова в Україні.

У середу, 4 грудня, Верховна Рада не змогла набрати потрібну для прийняття кількість голосів за законопроєкт №10242 щодо тиску на журналістів. Тобто достатня кількість парламентарів почули заявників.

Іншої точки зору дотримувались більшість нардепів зі «Слуги народу» та колишньої ОПЗЖ, позафракційні, а також деякі представники груп «За майбутнє» та «Довіра». Проголосували за законопроєкт №10242 лише 213 депутатів. Зокрема двоє мажоритарників з Вінниччини – Ірина Борзова та Анатолій Драбовський.

У Центрі протидії корупції зауважили, що це «проміжна невеличка перемога, але ще не виграна битва».

«Сподіваємось, що бажання ламати через коліно і знову протягувати цю шкідливу ідею більше не буде», — додали у повідомленні ЦПК.

Visited 217 times, 1 visit(s) today
Close Search Window