Автор Макс Мельник 12:22 Новини

Два спиртзаводи та іншу нерухомість підсанкційного олігарха на Вінниччині АРМА виставило на конкурс

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило конкурси з пошуку управителів та оцінювачів для заарештованих активів відомого підсанкційного олігарха Костянтина Жеваго. Зокрема до списку потрапили Юрковецький та Уладівський спиртові заводи у Вінницькій області.

Про це повідомила очільниця АРМА Олена Дума.

Вона не вказувала ім’я та прізвище людини, чиї корпоративні права майже 30 компаній виставлено на конкурс. Проте з переліку не складно визначити, що мова саме про майно К.Жеваго, який наразі перебуває за кордоном.

Загалом АРМА шукає управителів для семи спиртових заводів та великої кількості нерухомості, частина якої розташована у Вінницькій області.

До «масштабного» списку арештованих активів, окрім спиртзаводів, входять корпоративні права 28 компаній зі сфер нерухомості, будівництва, агросектору, фінансів та енергетики, а також 121 об’єкт нерухомості в Києві, Полтавській, Київській, Черкаській, Львівській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській областях і 99 транспортних засобів.

За словами О.Думи, АРМА завершила інвентаризацію та огляд усіх об’єктів. Тепер очікуються ринкові консультації та відбір оцінювача. А потім «інформація буде опублікована на Prozorro».

Як зазначено на сайті АРМА, заявки від потенційних оцінювачів прийматимуть до 19 травня 2025 року. У можливих управителів є час до 4 червня.

Активи Жеваго заарештували в межах розслідування Державного бюро розслідувань (ДБР) щодо розтрати $113 млн із банку «Фінанси та Кредит», який належав бізнесмену. Саме за ініціативою ДБР майно олігарха було передано в АРМА на початку березня-2025.

Крім того, ще в жовтні 2020 року частину активів олігарха на суму понад 300 млн грн теж передали в управління АРМА. Серед них корпоративні права, кошти, готелі, оздоровчі комплекси, житлові та комерційні приміщення в Києві, Харкові, Полтаві та Кривому Розі загальною площею понад 22 тис. кв. м.

Прокурори Офісу генерального прокурора та слідчі ДБР встановили, що група осіб, зокрема К.Жеваго та керівники банку, може бути причетною до незаконного виведення коштів банку, що потягнуло за собою значні фінансові втрати як для держави, так і для вкладників. Досудове розслідування у цій справі триває за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата в особливо великих розмірах) і ч. 3 ст. 209 КК – легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом.

Нагадаємо, у лютому 2025-го РНБО офіційно ввела довічні санкції проти Жеваго.

Visited 14 times, 1 visit(s) today
Close Search Window