Автор Олеся Рудницька 14:47 Життя, Новини

Два металевих уламки під час операції у вінницької «Пироговки» хірурги видалили з працюючого серця

У 22-річного пацієнта Вінницької обласної лікарні медики виявили проникаючу травму з пошкодженням органів грудної клітки. Після дообстеження в стінці правого шлуночка серця «знайшли» два сторонніх тіла – металеві уламки.

Як повідомляє Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова, 7 березня в умовах гібридної операційної успішно проведено надскадне високотехнологічне оперативне втручання на працюючому серці пацієнта без зупинки кровообігу через міні-доступ – міні j-стернотомію, з застосуванням сучасних методів рентгеннавігації та магнітних пристроїв.

Операцію провела командою кардіохірургів ВОКЛ ім. М.І.Пирогова на чолі з О.Сергійчуком та спеціалістами Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова на чолі з С.Руденком.

«Провівши складну високотехнологічну операцію на працюючому серці, кардіохірургам вдалося успішно видалити металеві уламки з серця», – зазначають у лікарні.

Використання малоінвазивного методу міністернотомії при наданні хірургічної допомоги пацієнту з пораненням серця дозволило зменшити об’єм хірургічної травми, зменшити період післяопераційної реабілітації, що відповідає сучасним світовим стандартам надання медичної допомоги.

Наразі пацієнт почувається добре, проходить післяопераційну реабілітацію.

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Close Search Window