Лише 3% проб, відібраних з водогонів Вінниччині минулого тижня, не відповідає санітарним вимогам.
Про це повідомляє ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Лабораторно досліджено 304 проби води області на санітарно–хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.
За результатами досліджень встановлено:
– 295 (97,0%) проб відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по всіх досліджених показниках.
– 9 (3,0%) не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» з водогонів, які використовують воду із поверхневого вододжерела – р. Південний Буг – комунальні водогони міст Калинівки та Хмільника за показником перманганатної окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) в межах від 1,04 до 1,14 раз від норми. Зазначене відхилення засвідчує можливе надходження органічних забруднень у вододжерело та забрудненість мережі.
У воді із мережі водогону КП «Вінницяоблводоканал» додатково зареєстровано відхилення від норми по вмісту хлороформу, а із КП «Хмільникводоканал» за запахом і присмаком.
У воді 2 локальних водогонів сіл Степанки та Наддністрянське та 1 комунального водогону смт. Муровані – Курилівці Могилів – Подільського району зареєстровано понаднормативний вміст солей жорсткості.
Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми. Хоча у ВОЦКПХ кажуть, що наразі ситуація із забезпеченням питною водою в області є контрольованою, але попереджають про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням, а також радять надавати перевагу бутильованій воді та воді на розлив.