Автор Олег Верлан 19:26 Війна, Новини

Доходи Росії різко зросли через зростання цін на нафту

Ударами безпілотників по російським НПЗ нібито намагались зменшити виробництво нафтопродуктів. Однак, їхнє зменшення призвело стрибка цін на світовому ринку. Наразі у Росії заявляють про різке збільшення доходів у 1-му кварталі 2024-го через два фактори – завдяки податковим виплатам і зростанню «нафтових» цін.   

Авторитетне видання Bloomberg посилається на дані Мінфіну, де вказується, шо у РФ спостерігається «стійка позитивна динаміка» у припливі грошей до федерального бюджету. Доходи за три місяці до березня склали 8,7 трлн рублів (94 млрд доларів), збільшившись на 53,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Притоки з неенергетичних галузей збільшилися на 43% у річному вирахуванні, заявили в Мінфіні. Істотний внесок внесли виплати «разового характеру», у тому числі плата за догляд, що сплачується іноземними компаніями, що залишають Росію.

Доходи від нафти та газу швидко зростали, збільшившись майже на 80% порівняно з минулим роком, чому сприяло зростання цін, а також одноразові податкові платежі від нафтових компаній.

Нафта марки Brent сьогодні торгується понад 90 доларів за барель, що майже на 20% вище з початку року через «ескалацію геополітичної напруженості та проблеми з поставками».

2023 року доходи від енергетики знизилися на 23,9%, до 8,8 трлн рублів, незважаючи на те, що в цілому доходи бюджету продемонстрували невелике зростання порівняно з 2022 роком. Частково це пов’язано із забороною Євросоюзу на більшу частину морського імпорту нафти та нафтопродуктів із Росії та цінові обмеження країн Великої сімки, які покликані покарати країну за вторгнення в Україну.

Росія демонструє дефіцит бюджету з кінця 2022 року, оскільки військові витрати, пов’язані із вторгненням президента Путіна в Україну, важким тягарем лягають на державні фінанси.

Витрати у першому кварталі 2024 року збільшились на 20% порівняно з минулим роком. За підсумками періоду дефіцит бюджету становив 607 мільярдів рублів, що на 1,5 трильйона рублів менше, ніж він був на кінець першого кварталу 2023 року

Visited 15 times, 1 visit(s) today
Close Search Window