Автор Ігор Заіковатий 17:54 Війна, Новини

До ЗСУ надійшла перша партія ракет-дронів «Пекло». Фахівці пояснили її особливості

Сили оборони України отримали від виробника першу партію ракет-дронів «Пекло». Їх до  ЗСУ передав президент Володимир Зеленський.

Про це повідомляє Telegram президента.

«Дрон-ракета «Пекло». Наша, українська зброя, яка вже має підтверджене бойове застосування. Сьогодні передали першу партію нашим Силам оборони. Тепер завдання – нарощувати виробництво та застосування», – розповів Зеленський.

Відомо, що ракети-дрони «Пекло» у своєму арсеналі вже мають п’ять успішних застосувань.

Що відомо про «Пекло»

Ця ракета-дрон має дальність ураження 700 км та швидкість 700 км на годину. Інші характеристики новітньої зброї не називаються.

Повідомляється, що «Пекло» може подолати відстань до 700 км та розбиває швидкість до 700 км/год. Чомусь традиційно, вже після «Паляниці», цей виріб чомусь класифікували, як «дрон-ракета». DEFENSE EXPRESS вказує, що хоча на фото – звичайна крилата ракета, але у відносно малих габаритах.

І хоча точних характеристик ракети немає, офіційні фото дають можливість дещо про неї дізнатися. Зокрема щодо розмірів, то орієнтовна довжина та розмах крила «Пекло» схоже складає до 2 метрів. Щодо ваги бойової частини, то навряд мова може йти про параметр більший 50 кг, виключно у силу самих розмірів ракети. Збільшення ваги бойової частини об’єктивно можливо, при цьому кратно – але лише з пропорційним змнешенням дальності.

Двигун – малогабаритний турбореактивний, його модель поки не ідентифікована, але для таких літальних апаратів в цілому цілком може бути достатнім тяга від 400-600 Н, яку дозволяють розвивати двигуни вагою 4-8 кг, а максимумом можна вважати 1500 Н, що може забезпечити двигун масою у 17 кг.

Корпус «Пекла» сформований саме за технологіями виробництва реактивних літальних апаратів – метал та клепки. Надійне і добре відоме рішення, яке дозволяє виробляти корпуси промислово.

Схоже, що сам корпус складається лише з декількох великих частин, що дозволяє спростити монтаж у ньому всіх вузлів та агрегатів. Вже згаданий двигун розміщений зовні також виходячи з питання легкості монтажу, економії місця у корпусі, а також відсутності необхідності робити повітрозабірники.

Крило «Пекла» зроблено фіксованим і це дуже правильне рішення, бо спроби зробити його складаним призвели б лише до укладення та збільшення ваги конструкції з можливим погіршенням аеродинамічних якостей.

Заднє хвостове оперення V-подібне, що також про економію ваги. При цьому керуючі поверхні – елерони та елевони мають не мають зовнішніх тяг, що є гарною ознакою «дорослої» реактивної конструкції.

На фото також можливо помітити, що на «Пеклі» логотип проєкту «Армія дронів» – спільного проєкту Міноборони, Мінцифри, Генштабу ЗСУ, Держспецзв’язку та UNITED24.

Залишається лише питання запуску. Довгі фіксовані крила прямо говорять, що навряд її запускають з літака. А при запуску з землі таких літальних апаратів з турбореактивними двигунами потрібний ракетний прискорювач. Зазвичай він чіпляється знизу і можливо гачок для цього якраз і видно внизу фюзеляжу.

Таким чином «Пекло», як видно по фото, є дуже ґрунтовною прагматичною розробкою з ухилом на технологічність та масовість промислового виробництва.

З іншого боку, ракета-дрон, бо максимальна швидкість 700 км/год, а крейсерська близько 450 км/год. У класичних крилатих ракет крейсерька більше 700 км/год, а максимальна може перевищувати 1000 км/год.

Visited 32 times, 1 visit(s) today
Close Search Window