У Вінниці 13 квітня до «Дня народження рок-н-ролу» відбудуться виступи молодіжних рок-гуртів. Зважаючи на умови воєнного стану та залученням більшості дорослих музикантів до служби в Збройних Силах України, цього року на заході вперше виступатимуть саме виконавці віком від 14-18 років.
Свято музики, традиції проведення якого більше 30 років, відбудеться в безпечному підвальному приміщенні наданому мережею закладів Docker Pub (проспект Коцюбинського, 39).
Заплановано виступи відомих молодіжних вінницьких гуртів – Nebokrai, Contra Вass, Last Wind, Maмa не кричи, SUO, Романа Лавренюка, а також запрошених гостей з інших міст, а саме 220 beat (Київ), UСore (Київ), Namskazaly (Гадяч, Полтавська область), «Світанок» (Балта , Одеська область). Особливим сюрпризом для цьогорічних гостей заходу стане виступ хедлайнерів – Ray of May та Draft.
Захід стартуватиме о 16 годині.

«Всіх запрошуємо приєднатись та підтримати талановиту молодь», – зазначають у Docker Pub.
Традиції — це потужний продукт національної культури, який передається з покоління в покоління. Вони народжуються, формуються, живуть роками і десятиліттями, і що важливо — згуртовують людей. У нашому місті серед таких традицій особливе місце займають культурні події, започатковані місцевими неформальними творчими осередками — тими, хто робить, бо горить. А з часом їх підтримали й муніципальна влада, і представники місцевих економічних еліт.
У «Докер Пабі» зберуться одразу три покоління вінницької рок-спільноти. Разом зі друзями з інших регіонів, вони створять спільну концертну програму.
Молоді та дикі — Contra Bass
Наймолодший дивізіон очолює тінейджерський рок-гурт «Contra Bass». Історія колективу почалася ще в грудні 2017 року, коли батьки Поліни та Гліба Косенків привели своїх семирічних дітей до першого музичного наставника — мультиінструменталіста Віктора «Ейсифа» Огороднійчука. Згодом до гурту доєднався двоюрідний брат — бас-гітарист Андрій Десятнюк.
Перші два роки вони грали класику — The Beatles, Луї Армстронг, італійські хіти. Репетиції проходили у підвалі 32-ї школи Вінниці. На жаль, пандемія забрала Віктора Івановича. На згадку про свого першого вчителя діти назвали гурт «Contra Bass» — саме контрабас був першим та улюбленим інструментом «Ейсифа».

Продовжити улюблену справу допоміг новий наставник — барабанщик Валерій Сороченко, знаний за участю в гуртах «Millenium», «Медісон», «Decorum», «Freedom», «Моргана». Саме він запропонував дітям грати класику хард-року: Metallica, Ozzy, Deep Purple, Led Zeppelin. І з роками прийшли майстерність, натхнення та перші авторські треки. Почали їздити на фестивалі — і не лише в межах міста, а й за його межами, навіть за межами країни.
На київському School Rock Bands Battle познайомилися з ровесниками з інших гуртів і запросили їх до Вінниці на цьогорічне святкування. Тож готуйтеся зустрічати: «Ucore» (Київ), «Namskazaly» (Гадяч), ВІА «Світанок» (Балта), «Мама, не кричи» (Калинівка) та «220 beat» (Харків-Київ).
Студентський дивізіон: рок і навчання
Студентський блок Вінниці представлять три гурти: «Nebokrai», «Last Wind» та «SUO».
Nebokrai — це історія, яка почалася з семи років і першої класичної гітари. Лідер гурту Нікіта Мазніченко (вокал, гітара) займався у неймовірної викладачки І. А. Левицької, яка не просто навчала, а створювала любов до музики. За вісім років занять — жодного вигорання, лише натхнення, концерти, фестивалі і море спогадів.
У старших класах Нікіта знайшов однодумців — гітариста Євгена Собатіна (творчого хлопця з родини музикантів і митців) та ударника Кирила Томляка (який готується до КІМ ім. Глієра). У 2023 році Нікіта й Євген вступили на музичний факультет ВДПУ, і до них приєдналися співаючий клавішник Олександр Гончаренко та басист-магістр Артем Сайдак.

Гурт уже має п’ять авторських україномовних треків, а три з них — «Збожеволів», «Небокрай» і «Драйв» — доступні на всіх стрімінгах.
SUO народився у 2022 році у Вінниці. Вже випустили сингл «СТРАХ», а на 20 квітня запланована прем’єра нової пісні «Забуті сни». Їхня музика — це мікс інді-року, пост-панку та альтернативи. Вони співають про головне: любов, мрії, втрати, життя.
Склад гурту: Гаврилюк Максим — барабани, Луганський Тимур — бас і вокал, Охріменко Анна — вокал, Панченко Олексій — барабани, Пархоменко Владислав — гітара й вокал, Федоренко Євген — бас.
Last Wind — гурт із потужною енергетикою. Заснували його гітаристи Олексій Погосян (він же й вокаліст) та Іван Козяр. Згодом доєдналися басистка Катерина Балтянська, барабанщик Дмитро Качур та гітарист-вокаліст Артем Панасюк. Стиль — prog-metalcore. Є досвід живих виступів і власні пісні. Вони ще заявлять про себе!
Старша гвардія: перевірені часом
Справжнє повернення на рідну сцену — це тріо друзів: Віктор Костенецький (Loco) — барабани, вокал, Максим Никитенко — гітара, Тарас Пилипчук — гітара. Їхній спільний шлях почався ще у 2005 році як «Rapira», а з 2009 — під назвою «Ray Of May». Життя розвело кожного в різні боки, але от — чудова нагода знову зібратися й згадати юність.
Roman Lawreniuk — ще одна зірка нашого вечора. На прослуховуваннях до 7-го сезону «Х-фактора» навіть стриманий Костянтин Меладзе назвав його «самородком» після виконання авторської пісні «Поле чудес». Роман — із села Вівсяники, випускник Вінницького педінституту, автор і виконавець власних треків, багатожанровий музикант. Його нова пісня «Загнаний Звір» — у важкій стилістиці, але 13 квітня він дебютує з жартівливою «Мій сусід старий дід любить rock’n’roll!».

І ще одна гордість — козятинський гурт «Draft»: Сергій Гайдучок (вокал, гітара), Максим Ситніцький (гітара), Богдан Ільчук (бас), Ілля Мхеідзе (ударні). Із 2018 року гурт впевнено йде своєю дорогою — від хард-року до пост-року. Переможці фестивалю «Гонта Фест» (журі: Ніна Матвієнко та Олег Скрипка), активні волонтери фонду «Бойовий волонтер України».
Під час концерту відбуватиметься збір коштів на медичне забезпечення 3-го батальйону 6-го окремого штурмового полку ССО.
Ведучий вечора — Дмитро Балюк — розповість також про подарунки від генерального партнера свята — легендарної української фірми «Парк Аудіо», лідера у виробництві звукової техніки та аксесуарів.
А на завершення — вручення відзнак ще однієї чудової вінницької традиції: внесення нових імен до Віртуальної Зали Вінницького Rock’n’Roll(у). Тож, як співається в класиці: Long Live Rock N Roll!