Автор Олеся Рудницька 17:01 Місто, Новини

Для побудови мосту у Вінниці та реалізації екопроєктів міськрада домовляється з Японією

У Токіо завершився японсько-український форум сприяння відбудови. Під час панельних дискусій, круглих столів та зустрічей на рівні бізнес-кіл та представників українських міст йшла мова про стратегічні завдання із залученням сучасних технологій, націлених на прискорення відновлення нашої країни.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Як зазначив заступник міського голови Сергій Матусяк, вінницькій делегації вдалося налагодити конструктивний діалог із Японським агентством міжнародного співробітництва JICA (Japan International Cooperation Agency), що є потужною зв’язуючою ланкою між урядом Японії, бізнесом та зовнішнім світом. Саме через неї інвестуються різноманітні проєкти в різних країнах.

Вінницька делегація шукала надійного партнера для реалізації низки напрацювань. Зокрема, екологічних заходів, передбачених Зеленим курсом Вінниці, та побудові нової мостової переправи. За словами Сергія Матусяка, результати зустрічі були досить змістовні.

«Те, на що ми робили основні акценти, – це два екологічні проєкти: рекультивація зі встановленням газозбірної системи на Стадницькому полігоні твердих побутових відходів та реконструкція очисних споруд водоканалу в частині встановлення теплових насосів. За першим проєктом, у межах форуму, мали дві робочі зустрічі з компанією Toyota. Варто зазначити, що це продовження нашого діалогу із її головним офісом, який делегація Вінниці на чолі з міським головою Сергієм Моргуновим розпочала минулого року у Варшаві на виставці та конференції ReBuild. За другим – працюємо паралельно із компанією Mitsuya. Потрібно сказати, що за обома екологічними проєктах ми відчули зацікавленість потенційних інвесторів. Тож маємо надію на подальшу співпрацю і, відповідно, сприяння в отриманні обладнання японського виробництва», – зазначив Сергій Матусяк.

Також він повідомив, що компанії, які спеціалізуються на містобудуванні, зацікавились і презентованим вінницьким проєктом, що стосується зведення мостового переходу Янгеля-Лук’яненка. Тож на черзі за усіма трьома позиціями – розробка проєктно-кошторисної документації й інші технічні узгодження.

«За результатами наших зустрічей ми почули підтвердження готовності японської сторони починати працювати по зазначених напрямах уже у цьому році, – підкреслив заступник міського голови. – У зв’язку із цим важливими будуть і результати візиту до Японії прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, який відбувся 19 лютого. Сподіваємося, що у його перебігу будуть розроблені конкретні інструменти щодо оформлення інвестиційних угод. Адже вимоги та параметри, які ставлять японські компанії відрізняються від тих, які висуваються на європейському рівні».

Visited 9 times, 1 visit(s) today
Close Search Window