Моніторинг процедур публічних закупівель електроенергії бюджетними установами Вінниччини сприяв тому, що аудитори Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області виявили факти недотримання вимог законодавства щодо застосування санкцій, запроваджених рішеннями РНБО та введених у дію указами президента.
Про це повідомляє Північний офіс Держаудитслужби.
«Так, окремі замовники, проводячи відкриті торги з особливостями, мали намір укласти договори на постачання електроенергії з ТОВ «Енера Вінниця». Однак тендерна пропозиція цієї компанії підлягала відхиленню через те, що її кінцевим бенефіціарним власником є громадянин рф Костянтин Григоришин, щодо якого запроваджено персональні санкції», – йдеться у повідомленні.
Аудитори відзначають, шо купувати електроенергію у підсанкційного олігарха збиралися «Центр обслуговування закладів та установ» Тиврівської селищної ради, «Брацлавський спортивний ліцей» Вінницької обласної ради, Державна установа «Крижопільський виправний центр (№113)», Територіальне управління Служби судової охорони у Вінницькій області, Козятинський міський територіальний центр соціального обслуговування, Вінницька обласна станція юних натуралістів, Яришівська сільська рада Могилів-Подільського району.
«Після того, як ці порушення були виявлені, аудитори ініціювали розірвання договорів. Чотири замовники вже скасували рішення про закупівлю електроенергії в ТОВ «Енера Вінниця», у трьох інших установах відповідні заходи ще вживаються», – додають у Держаудитслужби.
Зауважимо, ТОВ «Енера Вінниця» належить кіпрській компанії «Палпон Трейдінг Лімітед», яка належить К.Григоришину. Підсанкційному олігарху нині не належить ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» (власник ПАТ Вінницяобленерго»), власницею якого юридично є Олена Уманська. Костянтин Іванович позбувся майже усіх своїх активів. Виключенням є ГО «МІПФ»
До речі, Костянтин Григоришин народився у Запоріжжі у сім’ї інженерів-конструкторів авіаційних двигунів. Закінчив спочатку фізико-математичну школу, а потім Московський фізико-технічний інститут. 1991 року захистив кандидатську з фізики.
З 1992 року почав займатися бізнесом, заснувавши з декількома іншими випускниками МФТІ свою першу компанію «АрагорнСофт», яка займалася малопоширеними на той час IT-продуктами. Вже наступного року Григоришин з друзями заснував підприємство «Центральна Оптова Металобаза». Компанія займалася торгівлею чорними металами та феросплавами, дуже швидко ставши одним з найбільших металотрейдерів на території СНД.
У 1995 році Григоришин відправився у самостійне плавання, розділивши бізнес зі своїми колишніми партнерами. Тоді ж він заснував фірму «Создание», яка займалася поставками трансформаторів з Запоріжжя до росії.
З 1996 по 2000 рік Григоришин взяв активну участь у великій приватизації в Україні. Він скупив низки металургійних, машинобудівних, транспортно-логістичних підприємств та обленерго. На основі них у 2005 році бізнесмен створив групу «Енергетичний Стандарт». 2007 року група «Енергетичний Стандарт» придбала контрольний пакет акцій компанії «УкрРічФлот».
Григоришин мав російське громадянство. Наприкінці 2015 року Костянтина Григоришина було оголошено у федеральний, а у квітні 2016 року — і в міжнародний розшук. Причинами стали карна справа через несплату податків на суму 916 млн рублів. Було накладено арешт і на майно підприємця, включаючи чотири квартири у центрі Москви та котедж у селищі Гірки-2 в Одинцовському районі Московської області, а також колекцію предметів мистецтва, зокрема картини відомих художників.
У 2016 році Григоришин отримав українське громадянство.
1 листопада 2018 року він став однією з 322 фізичних осіб, проти яких постановою уряду рф було запроваджено санкції.