Автор Олег Верлан 14:05 Війна, Новини

Демонстрація «Рубежа» не досягла своєї головної цілі

Росіяни вперше застосували проти України міжконтинентальну балістичну ракету «Рубіж»

Під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада російські окупанти вперше вдарили міжконтитентальною балістичною ракетою «Рубеж», яка є потенційним носієм ядерного заряду. У Повітряних Силах повідомили, що її було запущено із Астраханської області РФ. Про полігон «Капустін Яр» відомо з радянських часів.  

У Повітряних Силах також зазначили, що цю ракету не збито, але «без суттєвих наслідків»… Військові визнали, що ворог завдавав удару по промпідприємству та критичній інфраструктурі.

Це перше застосування міжконтинентальної балістичної ракети росіянами під час повномасштабного вторгнення. Символічно, що воно відбулося після дозволу Вашингтону, Лондону та Парижу використовувати західну зброю по об’єктам «на болотах». Москва вирішила показати, на що «здатна». Адже «Рубіж» потенціально здатний нести ядерний заряд.

Втім речниця російського МЗС М.Захарова на брифінгу утрималась від коментарів застосування цієї зброї. Під час заходу їй зателефонували нібито з «високих кабінетів» і сказали, що варто промовчати.

Багаторічний речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що «про все, що летіло (в тому числі із Капустиного Яру) куди летіло, що вдалося і що не вдалося збити – написано на офіційних сторінках Повітряних Сил» і більше інформації повідомляти не планується.

Схоже, після виробів у Штатах по обидва боки Атлантики погодились з тим, що настав час підняти градус. Після тривалого зволікання Білий дом дозволив нищити ворога і лігві, а Кремль вирішив довести, що «не ликом шиті» та начебто має ракети, про якими стільки років погрожував світові. Удар саме по Дніпру теж символічний. Саме у цьому місті створювалась радянська ракетна програма, яку потім «підхопили» у Москві. І ще росіяни попереджали про такий удар напередодні. Саме американців.

То чим? Експерти припускають (за відсутності офіціозу), що «болотяний князь» застосував ракету середньої дальності РС-26 «Рубеж».

За даними Defence Express, розробка мала високий ступінь секретності через те, що вона порушувала договір РСМД. Почали її розробляти ще у 2006 році, але у 2018 році ракета нібито була виключена із програми озброєння до 2027 року. Водночас у липні цього року у Кремлі погрожували відновити виробництво ракет середньої та меншої дальності, під які й підпадає РС-26 «Рубеж».

Вважається, що РС-26 «Рубеж» створений на базі двох ступенів «Тополь-М». Розробником РС-26 «Рубеж» є «Московский институт теплотехники», а виробником «Воткинский завод» в Удмуртії, який окрім них відповідає ще й за балістичні «Искандери».

Точні характеристики РС-26 «Рубеж» наразі невідомі. Серед тих, які є доволі вірогідними – стартова вага у межах 40-50 тонн, дальність до 6000 км, оснащення у вигляді чотирьох роздільних бойових блоків потужністю 0,3 Мт кожен, аналогічні тим, які використовуються у РС-24 «Ярс». Також вважається, що він може бути оснащений гіперзвуковим плануючим блоком типу «Авангард».

Абсолютна більшість російських далекобійних ракет може мати ядерне оснащення. В тому числі «Искандер», «Кинжал», крилаті ракети типу Х-55 та Х-102, а також багато інших.

У Кремлі намагаються показати, що готові розмовляти виключно з Вашингтоном. Чи готові у Штатах до такого діалогу з «болотами», якого хочуть у Кремлі? Поки у США не демонструють здатність «на рівних» вести переговори з «бункерним» лідером країни. Тому, можна припустити, що своєї цілі «Рубеж» не досягнув.

Visited 12 times, 1 visit(s) today
Close Search Window