Поки силовики звітують про викриття чергових схем переправляння через держкордон ймовірних ухилянтів, в різних куточках України виникли величезні черги до ТЦК та СП. Годинами люди простоюють, щоб довести, що вони є…
Раніше у такі черги вишукувались 2022 року. Тепер з 18 травня набуває чинності новий закон про мобілізацію. Він передбачає, що протягом наступних 60 днів чоловіки віком від 18 до 60 років повинні оновити свої військово-облікові дані.
Це можна зробити трьома способами: звернутися до ТЦК, ЦНАПу або зареєструвати електронний кабінет і виконати оновити дані дистанційно. Тому всі поспішають.
Оновлення даних – це обов’язок кожного військовозобов’язаного українця. Якщо громадяни зробили це до набуття чинності нового закону про мобілізацію (18 травня), то знову йти до ТЦК їм не потрібно.
Про це сказав начальник служби з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Романа Істоміна в ефірі телемарафону.
«Якщо громадянин хоче уточнити свої дані за законом (про мобілізацію – ред.), то він це може зробити після набрання чинності законом. Але ніхто не забороняє звернутися зараз. Бо оновлення даних – це обов’язок кожного військовозобов’язаного», – пояснив Істомін.
За його словами, якщо військовозобов’язаний зробить це зараз, то у ТЦК вже будуть оновлені дані. Тому потреби з’являтися у військкоматі потім вже не буде.
«Є закон України про єдиний державний реєстр військовозобов’язаних. Там є перелік персональних даних. Якщо громадянин оновив всі дані, які там є, і нічого не змінилося, це можуть бути дані хоч за 2022 рік, але вони актуальні, то оновлення вони не потребують», – додав представник Полтавського ТЦК.
Отже, якщо дані оновлювались з 2022 року і вони не змінились, то «штурмувати» ТЦК немає потреби.