Автор Олеся Рудницька 18:18 Місто, Новини

Через потребу замінити половину люків у Вінниці впроваджують нову інноваційну технологію

Кожний другий люк у Вінниці потребує заміни. Найскладніша ситуація у каналізаційному та водопровідному господарстві, трохи краща ситуація в тепловому та шляховому. Зважаючи на обсяги, у міськраді залучити до процесу заміни підприємство, яке пропонує інноваційну технологію.

«Ми знайшли підприємство, яке готове поділитися новими технологіями та має позитивний досвід роботи в регіонах”, – розповідає заступник директора департаменту міського господарства Вінницької міської радиІгор Розборський.

Він каже, що лише по КП «Вінницяоблводоканал» щорічно необхідно оновлювати приблизно 600 люків з наявних на балансі шести тисяч.

Так от, інновацію вже випробували у середмісті. За новою технологією встановили люки на вулиці Миколи Оводова. Новими антивандальными замінили старі, які просіли з часом.

У департаменті наголошують, що замість традиційного бетонування в процесі робіт використовується спеціальна суміш. Вона застигає за лічені хвилини. Далі ділянка асфальтується і уже приблизно за годину рух проїжджою частиною відновлюється.

«Такий підхід до ремонту люків може стати важливим кроком у підвищенні ефективності інфраструктурних робіт у містах. Використання нових технологій дозволяє значно скоротити час обмежень для руху та якість життя у міському середовищі», – каже Ігор Розборський.

«Цю суміш можна використовувати як разом новими люками нашого виробництва, так і з іншими. Встановлені люки безшумні при наїзді на них та антивандальні. Також ми встановили один так званий плаваючий люк, він запресовується в асфальт та “живе” разом з дорогою і не несе навантаження на плиту перекриття та колодязь люка», – розповідає представник компанії-виробника Сергій Власюк.

Він переконує, що такі люки мають гарантійний термін експлуатації в 5 років, але на практиці можуть стояти і десять та більше років. Подивимось…

У КП «Вінницяоблводоканал» нині використовують полімер-піщані люки, термін використання яких зазвичай складає близько двох років, залежно від погодних та експлуатаційних умов. Порівняння на не користь підприємства.

Таким чином, як зазначають в департаменті міського господарства, використання нового підходу до ремонту люків дозволить зменшити періодичність їх ремонту та відтак і витрати на їх обслуговування.

За встановленими вчора люками деякий час спостерігатимуть. Фахівці дивитимуться чи використання нової суміші не призведе до просідання люків, вивчатимуть чи зручно ними користуватися під час виконання аварійних та ремонтних робіт на мережах. При позитивних результатах, ці люки та технології можуть взяти на озброєння комунальні підприємства міста. Якщо вважатимуть за потрібне.

Visited 857 times, 1 visit(s) today
Close Search Window