Автор Ігор Заіковатий 17:45 Кримінал, Новини

Через 1,5 роки: у Вінниці повідомили про підозру колишньому головному ліснику області Анатолію Бондарю

Найгучнішою новиною квітня є повідомлення про підозру колишньому керівникові Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолію Бондарю. Анатолія Омеляновича поза очі називали «вічним головним лісівником», який міг утриматися на посаді за будь-якої влади та декілька разів навіть претендував на посаду вище – мав очолити відомство на державному рівні, але не сталось. Півтора роки він на заслуженому відпочинку, і ось тепер таке… Йому інкримінують правопорушення одразу по двом статтям – одна краще за іншу. До того же порушення були відносно давно.  

Почнемо з того, що Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.Бондар очолював у 2007 – 2022 роках. За цей тривалий період правоохоронці довели до суду безліч справ щодо підлеглих, і багато хто навіть відбуває покарання за «розбазарювання» лісового фонду. Проте буремні хвилі завжди минули осторонь очільника управління. Навіть коли фігурантом був його заступник.

Тепер йому повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, та наданні неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 369 КК України).

«Встановлено, що посадовець ініціював передачу у користування на 49 років ділянку лісу площею 3,5 га на території Дашівського лісгоспу підприємству свого зятя. На цій землі, яка відноситься до рекреаційної зони, підприємство почало будівництво відпочинкового комплексу на 11 будиночків». – вказують у обласній прокуратурі та ТУ ДБР.

Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, за даними слідства, у серпні 2019 року посадовець, користуючись владними повноваженнями, заручившись підтримкою директора ДП «Дашівське досвідне лісомисливське господарство», організував злочинну схему з незаконної передачі в користування на 49 років лісової ділянки площею 3,4 га Дашівського лісництва на території Іллінецької територіальної громади.

«Земля у лісі передавалася для бізнесу товариству з обмеженою відповідальністю, одним з засновників якого був зять підозрюваного. Умисел полягав у можливості довгострокового користування ділянкою без сплати передбачених законодавством платежів та зміні її цільового призначення для подальшої забудови», – вказують у прокуратурі.

Внаслідок таких незаконних дій державному лісопідприємству завдано збитків на 1,8 млн грн.

Як повідомляють у пресслужбі ДБР,  під час «розслідування його оборудок із землею виявилось, що він ще й намагався дати хабар керівнику обласної військової адміністрації за призначення на вищу посаду». Мова про Сергія Борзова, який на той час очолював ОВА.

Під час здійснення цього розслідування працівники ДБР виявили, що посадовець захотів отримати посаду у новоствореному Центрально-Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства (з головним офісом у Вінниці).

«Так, восени 2022 року він намагався отримати відповідне погодження від начальника Вінницької обласної військової адміністрації. І коли той йому відмовив, намагався дати хабар у розмірі 25 тис. доларів США. Проте представник влади кошти не взяв. Із грудня 2022 року фігурант не обіймає жодної посади в лісовій галузі», – зазначають у ДБР.

У прокуратурі кажуть, що про факт пропозиції хабаря очільник області повідомив правоохоронним органам. Проте у ДБР зауважили NaПарижі, що «на гарячому» А.Бондаря не взяли, додавши, що про факт пропозиції хабаря стало відомо у процесі розслідування «земельної» справи.

«Після відмови начальника Вінницької ОВА у будь-якому сприянні, підозрюваний надав йому конверт з грошовими коштами в сумі 25 000 доларів», – уточнюють у прокуратурі, вказуючи, що це відбувалось на особистому прийомі С.Борзова.

Півтора роки тому…

Отже, Анатолію Омеляновичу, як зазначають у силових відомствах, світить до «до 8 років з конфіскацією майна».

На сьогодні слідчим за погодженням з прокурором до суду скеровано клопотання про застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

У кримінальному провадженні проводяться слідчі дії, спрямовані на всебічне дослідження обставин кримінальних правопорушень, за скоєння яких підозрюваному загрожує до восьми років позбавлення волі.

Visited 216 times, 1 visit(s) today
Close Search Window