Автор Ігор Заіковатий 19:39 Конфлікти, Місто, Новини

Будівництво ЖК Hills у Вінниці відбувається незаконно через відсутність погодження Мінкульту

У Вінниці до певного логічного завершення наприкінці 2024 року дійшла історія із «скандальним» будівництвом житлового комплексу в історичній частині міста. Остаточну «крапку» поставив Верховний Суд України. Як касаційна інстанція, він підтвердив законність дій Міністерства культури та стратегічних комунікацій щодо припинення в охоронній зоні культурної спадщини обласного центру будівництва багатоквартирного будинку, яке розпочалось 2018 року.

На підземних ходах

Мова йде про ділянку по вулиці Мури, 7. Свого часу, коли там почали зносити сторічну забудову, активісти Facebook-спільноти «Тіні Вінниця» намагались зупинити ці дії до вивчення території та отримання висновків археологів, адже після появи котловану було зрозуміло, що на цьому місці є залишки давніх підземних ходів.

Проте забудовник обмежився запрошенням представників місцевого краєзнавчого музею, які після поверхневого аналізу запевнили, що залишки не представляють особливої цікавості з наукової точки зору.

На підставі такого висновку на майданчику відновили роботи. Але «одне але» не стільки завадило будівничим реалізовувати амбітний план щодо створення житлового комплексу, скільки поставило під сумнів законність його існування.

ВС підтвердив незаконність будівництва

Верховний Суд України 11 листопада 2024 року у справі № 120/7096/23 виніс остаточний вердикт по позову ТОВ «Мурована Вежа» до Міністерства культури та інформаційної політики України про визнання незаконним та скасування припису.

Якщо стисло, то касаційна інстанція підтвердила законність дій міністерства, яким було видано припис про припинення будівництва багатоквартирного житлового будинку в охоронній зоні культурної спадщини Вінниці до отримання погодження проведення земляних робіт у Центральному історичному ареалі міста. Раніше аналогічні рішення були винесені Вінницьким окружним адміністративним судом та 7ААС.

Суди попередніх інстанцій встановили, що позивач почав забудову у зоні охорони комплексу пам’яток архітектури й містобудування національного значення «Єзуїтський монастир» і «Домініканський монастир» та зоні охорони археологічного шару «Середмістя» на підставі розробленої проєктної документації, наданих містобудівних умов та обмежень і дозволу департаменту міської ради на виконання будівельних робіт.

Тобто ВС підтвердив, що в історичному ареалі забудова можлива після погодження з міністерством, а його отримати компанія могла б після досліджень. Впевненість забудовника у тому, що має «дозвіл» від місцевої влади, по суті, є маніпуляцією. Адже жодна установа виконкому не наділена відповідними повноваженнями. Надані департаментом дозволи мали б силу лише після погодження робіт із центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, інакше кажучи з Мінкультом.  

Суд судом, а продаж за розкладом

За інформацією з відкритих джерел ТОВ «Мурована Вежа» належить вінничанам Дмитру Горбатюку (60%) і Миколі Кмітовичу (40%). Підприємство забудовує орендовану земельну ділянку (0510100000:02:062:0023) по вулиці Мури у 10 метрах від однойменної історичної будівлі. У відкритих реєстрах з цього привиду міститься 53 судових рішення.

Житло та комерційну нерухомість у ЖК Hills (вул. Мури,7) жваво продають – у грудні – ріелтори, навіть після рішення ВС обіцяючи, що об’єкт буде введено в експлуатацію у 4-му кварталі 2025 року. З червня 2022-го по грудень 2024 року значно виросла і ціна квадратного метра – з 48,24 до 63,75 грн.

Тепер подивимось, як події розвиватимуться далі.

Підписуйтесь на сторінки NaПарижі official у соцмережах:

Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=61555871626583

Telegram  https://t.me/naparisi

Visited 3 429 times, 1 visit(s) today
Close Search Window