Автор Олег Верлан 14:41 Війна, Новини

Болгарія почала переправляти БТР в Україну, Чехія знайшла кошти на снаряди, а британський міністр у Києві зробив гучну заяву

Більшість партнерів не відмовляють від підтримки України. Звісно, у межах своїх можливостей. Після «гостинного прийому» в Одесі, коли місто ракетою, атакували росіяни, повернувшись додому грецький прем’єр Кіріакос Міцотакіс запевнив, що його не налякали, допомагати будуть. Сьогодні у центрі Києві очільник Міністерства оборони Великої Британії Грант Шаппс записав відео, в якому закликав до підтримки України.

«Я в Києві, щоб бити на сполох, бо що б це означало, якби ми дозволили диктатору на кшталт Путіна захопити демократичну країну? Що б ви сказали про наші цінності свободи та демократії?», – зазначив британський гість.

Нагадаємо, після необачних слів президента Франції Макрона про відрядження контингенту, і Париж, і Берлін чітко висловились, що цього не буде. Лондон і не збирався підставляти плече людьми.

«Отже, послання просте: це наш тривожний дзвінок, щоб переконатися, що Україна переможе у цій війні», – натомість зазначив Шаппс.

У своєму дописі у мережі Х він вказав, що Велика Британія зробила більше, ніж будь-коли, надавши Україні найбільший на сьогодні пакет військової підтримки.

«Тепер кожна країна повинна зробити те ж саме та забезпечити перемогу свободи над тиранією», – резюмував Шаппс.

Під час візиту до Києва він оголосив про виділення 325 мільйонів фунтів стерлінгів на закупівлю понад 10 тисяч дронів для ЗСУ.

Зазначимо, болгарський телеканал bTV повідомив про початок відправки 110 БТР до України невеликими партіями по 6 машин. Проте у місцевих пабліках скептично ставляться до дієздатності техніки.  

А ще сьогодні прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що вже зібрано кошти на закупівлю першої партії у кількості 300 тисяч снарядів для України.

«Нам вдалося зібрати достатньо коштів», – написав він у соцмережі Х, додавши, що мета доставити набагато більше боєприпасів.

Фіала запевнив, що Прага продовжує «шукати партнерів, щоб і надалі підтримувати Україну в її відважній боротьбі з російським агресором».

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Close Search Window