Автор Ігор Заіковатий 23:10 Війна, Новини

«Баян» долітався!», або «вітання з 23 лютого». Повітряні сили і ГУР підтвердили знищення літака А-50

Російський літак А-50 з позивним «Баян» був знищений Силами оборони України в п’ятницю, 23 лютого.

Російські пропагандистські ЗМІ повідомили, що «невстановлений літальний апарат упав у Канівському районі в Краснодарському краї, на місці падіння горить очерет».

Пізніше оперативний штаб регіону заявив, що нібито два літальних апарати впали на території Канівського району Краснодарського краю. 

«Баян, ти де?» А-50 із позивним «Баян» долітався!», – написав командувач Повітряних сил України Микола Олещук, і привітав окупантів «З Днем захисника вітчизни».

У ГУР уточнили, що літак почав вт рачати висоту над Єйськом, а збили його над Азовським морем.

До речі, це вже третій А-50, який було знищено з початку війни і другий саме українцями (у лютому 2023-го білоруські партизани посприяли).

У розвідці уточнили, що А-50У – це нова модернізована версія літака.

Такий повітряний командний пункт росіяни використовували для далекого радіолокаційного виявлення, управління та наведення для ударів по Україні ракетами зі стратегічної авіації.

«Збиття А-50У – черговий серйозний удар по потенціалу та можливостям терористичної Москви», – сказано в повідомленні ГУР.

Вартість знищеного літака – 350 мільйонів доларів.

Телеграм-канал «Кримський вітер» вказує, що після пуску ракети зник з радарів на висоті 2000 м неподалік Генічеська російський Су-34. Російське ТАСС теж пише про падіння двох летальних апаратів.

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Close Search Window