Автор Олег Верлан 11:01 Війна, Новини

Атака на НПЗ поблизу російської Калуги: дрони влучили у технологічне обладнання

У ніч на 15 березня українські безпілотники атакували підприємство «Первый завод» у Калузькій області РФ, яке займається переробкою нафти.

Джерело УП в ГУР зазначило, що дрони досягли поставленої мети і завдали ураження.

Також співрозмовник наголосив, що це підприємство використовувалось у військових цілях.

У той же час російська влада традиційно заявила про «придушення всіх дронів». Губернатор Калузької області Владислав Шапша заявив про «спробу безпілотників ЗСУ атакувати регіон». За його словами, 4 БпЛА були придушені силами ППО в Дзержинському районі області.

Тим часом, російські ЗМІ з посиланням на свої джерела заявляють про те, що під ударом опинилося нафтохімічне підприємство “Перший Завод”, що спеціалізується на переробці нафти. Від кордону з Україною до нього – близько 300 км.

Опозиційні ЗМІ стверджують, що три безпілотники влучили у технологічне обладнання підприємства, пошкодивши його. Очевидці публікують кадри «спроби атаки» із потужним «прильотом».

«ASTRA з’ясувала, що насправді збито лише один безпілотник, а три влучили у  нафтопереробне обладнання нафтохімічного заводу «Перший Завод» у селищі Полотняний завод. Сталася пожежа. Устаткування зазнало пошкоджень. Ніхто не постраждав», – констатує видання.

«Перший завод», як вказується на сайті підприємства, «є чинним найбільшим нафтохімічним підприємством Калузької області». Його вид діяльності підприємства – «переробка товарної нафти та газоконденсату та їх подальшої реалізації на внутрішньому та зовнішньому ринках». Особливо пишаються комплексом з переробки вуглеводневої сировини АВБТ-101 з обсягом переробки 1,2 млн. тонн на рік.

Нагадаємо, протягом останніх днів влучних атак зазнали декілька підприємств галузі у різних регіонах – від Нижегородської області до околиць Санкт-Петербурга.

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Close Search Window