У той час, коли більшість західних політиків закликають своїх колег посилити підтримку України, яка стикнулась з нестачею боєприпасів та озброєння, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю Reuters заявив, що цього року ЗСУ матимуть значно більше БпЛА з великим радіусом дії. Він сказав, про плани поставити військовим тисячі далекобійних безпілотників-камікадзе.
«Зростає категорія далеких безпілотників-камікадзе з дальністю польоту 300, 500, 700 та 1 000 кілометрів. Два роки тому такої категорії не існувало взагалі», – розповів міністр.
За його словами, нещодавня серія ударів по російських нафтових об’єктах відображає зусилля уряду у сприянні виробництву далекобійних безпілотників. Минулого року в рамках ініціативи BRAVE1 військовим технологічним стартапам було виділено близько 2,5 мільйонів доларів у вигляді грантів, а у 2024 році ця сума збільшиться вдесятеро.
При цьому переважна більшість виробників є приватними. Як зазначив Федоров, лише одна з 10 компаній, чиї безпілотники можуть долітати до Москви та Санкт-Петербурга, є державною.
Федоров підкреслив, що погоджується з оцінкою начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова про те, що Київ досяг “певного паритету” з Москвою у виробництві безпілотників далекого радіусу дії.
«Нам потрібно діяти антибюрократичним способом. У цьому суть прориву у війні технологій. Ми збираємося й надалі робити ставку на це, працювати у цьому напрямку. Тому що технології справді можуть нас врятувати», – сказав він.
Нагадаємо, в Україні значно збільшують виробництво безпілотників, які активно використовують у війні з російськими окупантами. Зокрема, у 2024 році в нашій країні планується зробити і передати бійцям ЗСУ мільйон FPV-дронів. Це ще у грудні минулого року анонсував президент Володимир Зеленський.
Якщо у питанні дронів є «зсув», то проблеми з «наземним озброєнням» мають допомогти вирішити партнери, але вони зволікають через політичні мотиви.