Автор Макс Мельник 14:03 Кримінал, Новини

Розкрадання газу та мільйонні збитки державного та місцевого бюджету: на Вінниччині оголошено про підозру шістьом фігурантам

Вінницькими правоохоронцями після тривалої кропіткої роботи викрито «газову» схему, завдяки якої державному та місцевому бюджету завдано збитків на майже 12 млн грн.  за версією слідства, очолював «схему» керівник приватної компанії. До неї він залучив службових осіб Вінницького транспортного комунального підприємства, працівника метрологічної установи та підлеглого. Загалом організатором було залучено 5 осіб.  

Як повідомляють у пресслужбах Вінницької обласної прокуратури та обласного главку поліції регіону, фігурантам інкримінують крадіжку природного газу на суму 6,8 млн грн завдяки втручанню у лічильник обліку, порушення під час робіт з підвищеною небезпекою, а також закінченому замаху на привласнення більше 5 млн грн (ст. ст. 362, 367, 272, 185, 191 КК України). Фактично спочатку було вкрадено газ, а потім його продано вінницьким транспортникам.

Слідство зібрало матеріали, які свідчать, що для транспортування видобутого газу очолювана організатором компанія, користувалося державною газотранспортною системою, що розташоване на Сумщині. З жовтня 2025-го по січень 2026 року учасники схеми за допомогою спеціального обладнання перепрограмували вбудоване мікропрограмне забезпечення лічильника газу. Внаслідок цього електронний обчислювач фіксував на 50% менше газу. Так вдалося вкрасти 225 тис. м3 природного газу, а ТОВ «Газорозподільчі мережі України» завдати збитків на суму 6,8 мільйонів гривень.

Налагодивши схему розкрадання газу, спільники вирішили також заробити на його постачанні вінницьким комунальникам. У КП оголосили тендер, де переможцем визнали компанію організатор схеми крадіжки газу. У січні 2026-го сторони уклали договір про закупівлю 1,1 млн м3 газу на 46 млн грн з умовою збільшення ціни надалі.

Отже, спочатку ціна вкраденого газу мала бути відносно привабливою, а потім на цьому паливі вирішили додатково заробити. Завищення вартості предмета закупівлі призвело до нарахування за постачання на 5 млн грн більше з бюджету Вінницької громади. Однак, цей злочин попереджено співробітниками УСБУ у Вінницькій області та Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області.

Visited 30 times, 30 visit(s) today
Close Search Window