Майже рік військовослужбовець був змушений віддавати своєму начальнику усе грошове забезпечення. Такою була умова – або плати, або будеш притягнутий за самовільне залишення місця служби. Наразі вимагача затримали співробітники військової контррозвідки СБУ та поліції.
Спеціалізована Прокуратура Південного Регіону повідомляє деталі. У листопаді 2025 року під час особистої розмови 45-річний командир запропонував підлеглому сплатити 200 тисяч за «мовчання» про СЗЧ. Аби підлеглий не вагався, йому відмовили у відпустці та праві на звільнення. А ще погрожували сприяти притягненню до кримінальної відповідальності.
Розплачувався підлеглий поступово. У березні 2026-го на банківську картку військовий перерахував 12 100 гривень, а у травні ‒ ще 20 000 гривень. Для проведення транзакцій та контролю надходження грошей командир «втемну» залучив іншого військовослужбовця, який не був обізнаний про його наміри.
У червні, безпосередньо після одержання третьої частини коштів у розмірі 20 000 гривень, правоохоронці затримали підозрюваного в порядку ст. 208 КПК України
Слідчі повідомили йому про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою з використанням службового становища (ч. 3 ст. 368 КК України). Санкція статті, інкримінованої посадовця, передбачає до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією майна.
Суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення застави в сумі понад 266 000 гривень. Також його відсторонено від займаної посади.
Слідство триває. Встановлюються всі обставини злочину та можлива причетність до нього інших осіб.
.