Більше мільйона гривень збитків Гайсинській райлікарні завдали рішення головного лікаря встановлювати надбавки до зарплат, які слідчі вважають неправомірними. Посадовцю повідомлено про підозру.
Як повідомляють у пресслужбах Вінницької обласної прокуратури та обласного главку поліції, головному лікарю інкримінують зловживання службовим становищем під час нарахування грошових надбавок працівникам.
За даними слідства, директор комунального некомерційного медичного закладу видавав накази про нарахування працівникам надбавок у порушення вимог чинного законодавства і колективного договору підприємства. Ними передбачено, що розмір таких надбавок не може перевищувати 50 % посадового окладу працівника. Водночас головний лікар погоджував надбавки у розмірах від 56 % до понад 260 %.

Встановлено, що накази про такі виплати підозрюваний видав у червні і жовтні 2022 року, у червні, серпні, жовтні 2023 року. На їх підставі працівникам було безпідставно виплачено додаткові кошти із фонду оплати праці та здійснено відповідні нарахування єдиного соціального внеску.
Згідно з висновком судової економічної експертизи, це спричинило 1,16 млн грн збитків комунальному підприємству
Дії головного лікаря кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем). За інкримінований злочин передбачено позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.