Шаргородському міському голові та двом його підлеглим повідомили про підозру у зловживанні владою задля отримання у власність земельних ділянок у передмісті.
Нагадаємо, на початку року поліція прийшла з обшуком до кабінету мера Шаргорода Володимира Барецького. Невдовзі він пояснив, що причиною візиту стало надання міською радою земельної ділянки площею 18 соток у приміському селі Гибалівка.
Мер відкидав підозри у незаконних діях, пояснюючи, що ділянку отримав від Гибалівської сільради 1993 року, користувався нею протягом більше 30 років, сплачував за неї, а оформлювати документи вирішив лише 2024 року.
Проте нині пресслужби Вінницької обласної прокуратури та обласного главку поліції повідомили про оголошення підозри і не тільки В.Барецькому (в офіційних релізах не вказується прізвище та місто), а й його підлеглим – бухгалтерці і начальнику земельного відділу – за статтями 364, 358, 190 КК України (закінчений замах на зловживання владою, вчинений за попередньою змовою групою осіб; підроблення та використання підробленого офіційного документа, вчинене за попередньою змовою групою осіб; закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене у великих розмірах).

Судом до підозрюваних застосовано домашній арешт з покладеними зобов’язаннями.
Наразі у силових відомствах зазначають, що міський голова залучив до незаконної діяльності посадовицю міської ради та місцевого жителя. Разом вони планували набути право приватної власності на земельні ділянки громади, вартість яких перевищує 400 тисяч гривень.

«У 2024 році підозрюваний вирішив привласнити землю у передмісті. За його вказівкою головна бухгалтерка виготовила фіктивні документи, про те, що у 1993 році тогочасна місцева влада виділила зазначені об’єкти для неї особисто, організатора та його знайомого. Для цього жінка завірила папери печатками сільських рад, яких вже не існує. На основі фіктивного рішення третій фігурант замовив виготовлення та затвердження технічної документації, яку в подальшому було надано до розгляду депутатам під час сесії. Після прийняття позитивного рішення та для досягнення кінцевого результату зазначені матеріали надали місцевому державному реєстратору, у якої виникла підозра щодо законності. Посадовиця здійснила відповідні запити, відповіді на які підтвердили її сумніви, на підставі чого вона відмовила у державній реєстрації», – вказують у поліції.
Раніше Барецький пояснював, що отримав землю 1993 року як житель села, сплачував за неї всі ці роки, а о узаконити 18 соток вирішив 2024 року. Справа може бути чи дуже голосною, чи розтанути як сніг навесні.