Автор Олег Верлан 13:57 Війна, Новини

У Росії кажуть про готовність відновити переговори з Україною

Протягом весни російське керівництво відкидало необхідність зустрічатися з українською стороною для врегулювання спірних питань, пов’язаних із війною. Москва лише казала про «дух Анкоріджу», що означало капітуляцію України. Як тільки війна у Перській затоці почала добігати кінця, кремлівська риторика почала потрохи змінюватися. Хоча поки це лише слова.

«Росія готова відновити переговори з Україною з тої точки, на якій вони зупинились», – заявив голова МЗС Росії Сергій Лавров.

У притаманній російському дипломату манері він звинуватив ЄС у мілітаризації України, а Штати у тому, що зустріч президентів на Алясці була потрібна, щоб «виграти час». Також Лавров констатував, що санкції починають повертатися.  

«Крім продовження всіх байденівських санкцій, вже прийнято чималий пакет санкцій адміністрації Трампа проти Росії», – сказав дипломат, не приховуючи розчарування у Трампі, який перестав бути прихильником Москви.

Зауважимо, востаннє Україна, РФ і США обговорювали тему війни 17-18 лютого в Женеві. В Абу-Дабі 5 березня сторони вже не зустрілися, хоча саміт планувався.

Зміни риторики росіян можна пов’язати з кількома факторами. Перший – падіння цін на нафту у зв’язку з переговорами США та Ірану. Другий – регулярні удари по російським НПЗ і дефіцит палива в частині регіонів. Третій – невтішний прогноз з економічною ситуацією до кінця року у РФ.

Проте не варто розглядати заяву Лаврова, як бажання миру. Це може бути імітацією бажання та спробою «виграти час» для відновлення військового та фінансового потенціалу.

Visited 13 times, 13 visit(s) today
Close Search Window