Вдруге за чотири роки керівництво однієї з філій ДП «Укрветсанзавод» у Вінницькій області намагаються покарати за забруднення навколишнього середовища. На початку лютого 2022-го підприємство забруднило понад 1 га та завдало збитків навколишньому середовищу на 1,2 млн грн. то тепер йдеться про забруднені 2 га та 1,8-мільйонні збитки.
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора, колишнього співробітника підприємства та їхнього спільника.

З власних джерел NaПарижі відомо, що мова йде про ДП «Калинівський державний завод по виробництву м’ясо-кісткового борошна», який розташований поблизу селища та станції Гулівці та перебуває у стані припинення діяльності з 2013 року.
Як повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури та обласного главку поліції, розслідуванням встановлено, що трійця фігурантів у складі організованої групи упродовж 2023 – 2025 років викидали відходи тваринного походження від виробництва у невідведених місцях, чим намагались мінімізувати витрати на утилізацію.

Це призвело до забруднення 2 гектарів землі навколо Гулівців Калинівської громади Хмільницького району і тяжких наслідків для довкілля.
«Сума завданих збитків від протиправної діяльності становить понад 1,8 мільйона гривень. Для їх відшкодування на майно обвинувачених вартістю 8 мільйонів гривень накладено арешт. Правоохоронці провели ряд слідчих дій у кримінальному провадженні, зібрали доказову базу та у квітні 2025 року повідомили усім фігурантам про підозру», – йдеться у повідомленні.
За клопотанням прокуратури керівника підприємства відсторонили від займаної посади. На час слідства йому та учасникам групи обрано запобіжні заходи у виді домашнього арешту. Наразі обвинувальний акт за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 239 КК України передали для судового розгляду.
А тепер пригадаємо події 3,5-річної давнини. Перед початком повномасштабного вторгнення саме цей завод став відомий через публічний розголос та розслідування силовиків.
Підозрювали керівника у систематичному розміщенні небезпечних відходів протягом 2019-2021 років. Посадовцю інкримінували порушення за ч. 1 ст.239 (забруднення або псування земель) КК України. За висновками екологів, стихійне розміщення подібних небезпечних відходів могло призвести до зараження підземних вод та розповсюдження інфекційних захворювань.