Колектив розташованого у Вінниці по вулиці Київській ДНЗ «ВПУ №7» готовий до будь-яких заходів, аби зберегти училище та приміщення. Педагоги переконані, що їх хочуть виселити, а корпуси та майно передати у підпорядкування Харківському нацуніверситету внутрішніх справ (ХНУВС).
Цього тижня заяви педагогів у соцмережах спричинили суспільний резонанс. Почнемо з того, що у ХНУВС з минулого року цікавились приміщеннями місцевих освітянських закладів. Принаймні NaПарижі відомо про три таких, які були стурбовані інтересом харків’ян, а у колективах розповсюджували чутки про можливе закриття через те, що корпуси віддадуть університету.
У випадку з 7-им училищем, яке готує будівельників, зварювальників, столярів, швачок, кухарів, чутки вийшли за межі закладу. Колектив б’є на сполох. В закладі нині навчаються 456 учнів та працюють 80 людей. У гуртожитку проживають не лише співробітники та студенти, а й 140 переселенців. Нібито їх всіх планують виселити.
«Нас поставили до відома, що ми маємо звільнити приміщення і з’їхати до 11 училища. Зверталися до юристів та готуємо колективне звернення, яке буде направлено на Офіс Президента, Кабміну та МОН, про те, щоб нас не виселяти за рішенням зборів. Люди готові чергувати та відстоювати свої інтереси», — пояснила «Суспільному» очільниця первинної профспілкової організації Алла Палій.

За словами заступника директора з навчально виховної роботи Олексія Верещака, «якщо нас звідси заберуть, ми практично перестанемо існувати, як юридична одиниця». Усім кажуть що є «якесь» рішення, але його ніхто не бачив. Представники ХНУВС чотири рази приїжджали, дивились та нібито вирішили, що все підходить.
«Офіційних, юридичних підстав немає тому, що ніяких нормативних документів, розпоряджень, наказів ми не отримували – просто до нас звернулися представники Харківської академії поліції для того, щоб показати матеріальну базу. Вони дивилися в контексті того, що загалом об’їжджають матеріальну базу і дивляться по навчальних закладах», — пояснила заступниця директора з навчально виробничої роботи Тетяна Олійник.
Директор закладу Володимир Нартовський визнає, що весь майновий комплекс належить державі, в особі МОН.
«Якщо майновий комплекс, буде передаватися іншій організації, то відповідно нас будуть переводити в стіни іншого навчального закладу. На разі, запитів ми ніяких нікуди не давали, у зв’язку з тим, що люди були обурені цією ситуацією, організаційний комітет створив допис у фейсбуці», — зауважив керівник.
У коментарі NaПарижі директор департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА Володимир Буняк зазначив, що наразі немає «жодного рішення».
«Вислови про те, що все вирішено, не відповідають дійсності», – додав він.
При цьому він не заперечив цікавість ХНУВС до приміщень вінницьких навчальних закладів.