Чергове вінницьке ОСББ встановить на даху свого будинку сонячну електростанцію. Коштом міського бюджету профінансують 40% від вартості проєкту. Відповідний договір днями підписав департамент житлового господарства міськради, ОСББ та підрядник. Ще до 70% вартості обладнання по закінченні робіт має відшкодувати ОСББ держава через ДУ «Фонд енергоефективності». Наявність СЕС посилить енергетичну стійкість будинку в умовах можливого дефіциту електроенергії в енергосистемі та дозволить зменшити витрати на її оплату.
Про це повідомляють у Вінницькій міськраді.
Другу СЕС планують встановити на даху 96-квартирної багатоповерхівки в східній частині міста.
Потужність сонячної станції складає близько 30 КВт. Цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією роботу дахової котельні, яка подає опалення та гарячу воду в помешкання, а також насоси для підкачки води, освітлення місць загального користування тощо. Монтаж обладнання для СЕС розпочинається найближчим часом.
«Підписана нині угода є продовженням реалізації ухваленої торік ініціативи з підтримки ОСББ. Маємо підтримувати об’єднання, які прагнуть покращити комфортність проживання в своїх будинках. Фактично, завдяки наявності двох програм – міської та від Фонду енергоефективності, фінансове навантаження на мешканців будинку зводиться до мінімуму», – зазначив директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький.
За його словами, загальна вартість проєкту – близько 1,5 млн грн.
«Тоді ми були змушені збільшити температуру подачі теплоносія, що призвело до того, що споживання газу збільшилось практично вдвічі. Завдяки встановленню СЕС восени минулого року, нам вдалось спокійно пройти опалювальний сезон, забезпечивши подачу тепла в домівки мешканців, попри ремонтні роботи, які проводили енергетики», – розповідає голова ОСББ Андрій Калашніков.
Для довідки
Мешканці усіх багатоповерхівок міста можуть подаватися на участь в міській програмі та отримати співфінансування на 40% проєкту з розміщення СЕС. Головна умова – вироблена станція електроенергія має направлятися на обслуговування загальнобудинкових потреб: роботу ліфта, дахової котельні, насосного обладнання тощо.
Якщо в будинку створене ОСББ, воно також може отримати грантові кошти та відшкодувати частину вартості обладнання (до 50% вартості обладнання) за програмою «ГрінДІМ» від ДУ «Фонд енергоефективності». Багатоповерхівки без ОСББ наразі такої можливості не мають.
Крім того, проєкти, які допускаються до участі у програмах мають відповідати певним умовам.