Автор Олег Верлан 14:31 Війна, Новини

У російській Казані безпілотники влучили у багатоповерхівці. Куди насправді летіли дрони?

Уранці 21 грудня під атакою безпілотників опинилося місто Казань, яке є столицею російській автономної республіці Татарстан. Декілька дронів влучили у верхні поверхи будинків в елітних житлових комплексах.

Про це повідомляють російські telegram-канали та ЗМІ.

На відео, які публікують у мережі, видно влучання дрона у верхні поверхи будинку. Відомо, що внаслідок атаки три будинки – 37-поверховий ЖК «Блакитне небо», 23-поверховий ЖК «Мангеттен» та 5-поверховий житловий будинок.

Мерія Казані підтвердила загоряння у будинках, розташованих у трьох районах – Радянському, Кіровському та Приволзькому. Місцевий аеропорт закрито саме після атаки БпЛА.

Пресслужба глави Татарстану Рустама Мініханова повідомила, що зранку зафіксовано всього 8 прильотів, з них один на промпідприємство, один – над річкою, 6 – на житловий масив. За його словами, загиблих та постраждалих у Казані немає. Водночас місцеві ЗМІ повідомляють про щонайменше трьох поранених.

Зауважимо, татарстанська столиця розташована за приблизно 1400 км від українського кордону.

Якщо на таку відстань запускаються дрони, то не для влучання у житлові будинки. За попередніми даними, ціллю БпЛА був авіаційний завод імені Горбунова. Внаслідок роботи РЕБ та ППО частина безпілотників влучила в багатоповерхові будинки. Так вважають українські експерти, зокрема радник маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

За його словами, БпЛА заходили на Казань над річкою Волга з півдня і рухалися в напрямку авіаційного заводу. За маршрутом польоту вони влучили в багатоповерхові будинки. При цьому він зазначив, що міноборони РФ відзвітувало про збиття, а не про «чергову терористичну атаку київського режиму».

Також відомо, що поряд з авіаційним заводом виявили уламки ППО. Однак цей факт кремлівські пропагандисти та місцеві чиновники у Казані приховують.

Крім того, у мережі повідомляли, що ціллю безпілотних літальних апаратів був Казанський пороховий завод. Підприємство займається виготовленням пороху до стрілецької зброї, пострілів систем ближнього бою, зарядів для стартових ракетних двигунів гранатометів та патронів для сухопутної, авіаційної та морської артилерії.

До речі, Казанський авіаційний завод – це одне з найбільших підприємств авіаційної промисловості РФ. Там виробляють стратегічні бомбардувальники Ту-160 та ремонтують Ту-22М3. З 2023 року завод перебуває під санкціями країн Євросоюзу, оскільки він виробляє та ремонтує стратегічні бомбардувальники, які використовуються російськими військами у війні проти України.

Visited 12 times, 1 visit(s) today
Close Search Window