Як пілоти дронів допомагають піхотинцям відбивати ворожі атаки? Молодий військовий з позивним «Міф» починав піхотинцем. Сьогодні, він упевнений, що саме дрони здатні берегти життя піхоті, і колишні піхотинці, які стали пілотами, найкраще вмотивовані нищити ворожу техніку та живу силу.
Військовий з 41 окремої механізованої бригади розповів про те, що всі чоловіки з його родини служать, а також командну роботу, без якої неможливий результат на полі бою.
Нагадаємо, з березня 2024-го редакція NaПарижі разом з центром психології «Чумацький шлях» за підтримки компанії «Перчатка центр» і ФОП Вячеслава Шевченка розповідає про наших воїнів у рамках проєкту «Звичайний ГЕРОЙ». Дякуємо 41-ій бригаді за допомогу. Разом до Перемоги.
До повномасштабного вторгнення військовий з Дніпропетровщини з позивним «Міф» «трохи працював в автомайстерні».
«До «повномпасштабки» не служив, прийшов в армію у 19 років. У мене батько пішов відразу після початку, брат служив з 2014 року і далі продовжує службу в «Азові», – пригадує оператор БпЛА.
Спочатку він добровольцем пішов до 67 бригади. Півтора року був піхотинцем. Потім, як каже хлопець, йому дали можливість стати пілотом fpv.
«Робота пілота цікава, ти бачиш ціль, бачиш, як ти у неї залітаєш. Думаєш, як це краще зробити?.. Вісім воррожих пехотинців з одного дрону завалили», – зауважує воїн.
Як колишній піхотинець, «Міф» чудово розуміє, наскілдьки нині допомагає піхоті влучною роботою по ворогу.
«От на цьому напрямку їхали три ворожих БТРи. В один ми влучаємо. На ньому сидить піхота. Вони не доїхали до цілі, просто розвернулись, піхота розсипалась. Тобто нашій піхоті не довелось вести прямий бій», – розповідає «Міф».
Попри молодий вік він має досвід і власну мотивацію.
«Для мене важливо, щоб кожен пілот, якщо чесно, розумів, як важко піхоті. Тому я кажу, що у пілоти треба забирати людей з піхоти, які там щось побачили. Тоді вони ставитимуться до своєї роботи більш відповідально, бо вони розуміють як «там» важко, що приходиться\ відчувати піхотинцям», – зазначає військовий.
За його словами, робота з fpv є командною.
«У нас є технічні працівники, які налаштовують дрони, все роблять для того, щоб вони літали. У нас є заряджаючі, які заряджають ці дрони. Без кожної людини, якщо її навіть викреслити з цього переліку БпЛа вже не полетить», – пояснює суть «Міф».
Також він запевняє, що «на війні немає нічого страшного», а «страшніше утонути у Тисі, перепливаючи її, ніж приїхати сюди і працювати, допомагати». «Міф» закликав доєднуватись до батальйону, адже роботу з fpv є цікавою і корисною.